Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Jenčušová suverénnou majsterkou Slovenska, medzi juniormi triumfoval Sivok

Nora Jenčušová získala titul majsterky Slovenska, keď suverénnym spôsobom zvíťazila v sobotných pretekoch žien elite na spoločných MSR a MČR v cestnej cyklistike.

25.06.2022 18:10
debata

Na cestách v okolí českého mesta Mladá Vožice predviedla dominantný výkon a v cieli triumfovala s takmer päťminútovým náskokom pred Barborou Švrčkovou. Tretiu priečku obsadila Tereza Medveďová.

Pôvodne mali ženy absolvovať päť okruhov a takmer 100 km, pre nepriaznivé počasie však skrátili trasu o jeden okruh. Tesne pred štartom pretekov husto pršalo a cesty boli mokré. Jenčušová nemala v národnom šampionáte konkurentku, no ani ona nestačila tempu najsilnejších českých cyklistiek.

699730761 Sagan Čítajte aj Pozitívne správy. Motivovaný Sagan si ide po ďalší titul šampióna

"Preteky hodnotím celkom dobre, aj keď to bol chaos. Išlo sa dobré tempo. Necítila som super dobré nohy. Forma nevyšla tak, ako som chcela. Možno mi chýbalo lepšie rozjazdenie, lebo som mala krízu v prvom kopci. Mrzí, že som nedošla v prvej skupine.

V poslednom kopci ušla jedna Češka, nikto po nej nešiel, a celý som ho ťahala ja, aby som pomohla Markéte Hajkovej," uviedla pre portál cycling-info.sk Jenčušová (BePink), ktorá nadviazala na svoj triumf z časovky. Titul majsterky Česka si vybojovala Tereza Neumanová.

Medzi juniormi získal slovenský titul Tomáš Sivok (Team Franco Ballerini), ktorý zvládol 118 kilometrov za 3:02:39 hodiny.

Z dievčat bola na skrátenej trase najlepšia Simona Bodoríková z tímu CK EPIC Dohňany (2:26:03).

Spoločné MSR a MČR v cestnej cyklistike

ženy elite: 1. Nora Jenčušová (BePink) 2:16:47 h, 2. Barbora Švrčková (BRS – Kaktus bike) +4:58, 3. Tereza Medveďová (ŠK Železiarne Podbrezová) +7:43
juniorky: 1. Simona Bodoríková (CK EPIC Dohňany) 2:26:03 h, 2. Terézia Ciriaková (CyS – Akadémia Petra Sagana) rovnaký čas ako víťazka, 3. Klaudia Varšová (Cyklo Spiš) +2:24
** juniori:** 1. Tomáš Sivok (Team Franco Ballerini) 3:02:39 h, 2. Christian Haas (CKM Poprad) +27 s, 3. Samuel Novák (Borgo Molino Rinascita Friuli) +31

debata chyba
Viac na túto tému: #majstrovstvá Slovenska a Česka v cyklistike #Nora Jenčušová #Tomáš Sivok