Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Jakobsen vracia úder. Ovládol špurt, zdolal aj Groenewegena

Ich cesty sa opäť skrížili. Hlavní aktéri lanskej havárie, pri ktorej Dylan Groenewegen natlačil do bariéry Fabia Jakobsena a ten pri páde utrpel ťažké zranenia, zase súperia v špurtoch.

21.07.2021 18:49
Fabio Jakobsen Foto: ,
Fabio Jakobsen (uprostred v popredí) v cieľovej rovinke 4. etapy cyklistických pretekov Okolo Slovenska 2018.

Po júnovom šampionáte Holandska sa stretli na podujatí Okolo Valónska.

Včerajšiu prvú etapu ovládol v špurte Groenewegen, dnes sa tešil Jakobsen.

Pre špurtéra stajne Deceuninck-QuickStep to bol prvý triumf od návratu po kolízii s krajanom.

Cyklistika, ilustračná Čítajte viac Viac než len triumf. Groenewegen po 17 mesiacoch všetkých prešpurtoval

Jakobsen v hromadnom dojazde zdolal Fernanda Gaviriu (UAE Team Emirates), tretie miesto bral Amaury Capiot (Arkéa-Samsic). Groenewegen skončil v stredu na 15. mieste.

„Mám taký pocit, že toto je koniec mojej rehabilitácie. Teším sa na ďalšie etapy a víťazstvá,“ povedal v cieli dojatý Jakobsen.

Holanďan pri lanskom incidente utrpel devastačné zranenia. Po páde ho na mieste oživovali, dva dni bol v umelom spánku.

Absolvoval niekoľko operácií a mesiace strávil rehabilitáciou. Groenewegen ako vinník nehody dostal 9-mesačný dištanc.

Viac na túto tému: #cyklistika #Dylan Groenewegen #Fabio Jakobsen #Okolo Valónska