Jakobsen vracia úder. Ovládol špurt, zdolal aj Groenewegena

Ich cesty sa opäť skrížili. Hlavní aktéri lanskej havárie, pri ktorej Dylan Groenewegen natlačil do bariéry Fabia Jakobsena a ten pri páde utrpel ťažké zranenia, zase súperia v špurtoch.

21.07.2021 18:49
Fabio Jakobsen Foto: ,
Fabio Jakobsen (uprostred v popredí) v cieľovej rovinke 4. etapy cyklistických pretekov Okolo Slovenska 2018.

Po júnovom šampionáte Holandska sa stretli na podujatí Okolo Valónska.

Včerajšiu prvú etapu ovládol v špurte Groenewegen, dnes sa tešil Jakobsen.

Pre špurtéra stajne Deceuninck-QuickStep to bol prvý triumf od návratu po kolízii s krajanom.

Cyklistika, ilustračná Čítajte viac Viac než len triumf. Groenewegen po 17 mesiacoch všetkých prešpurtoval

Jakobsen v hromadnom dojazde zdolal Fernanda Gaviriu (UAE Team Emirates), tretie miesto bral Amaury Capiot (Arkéa-Samsic). Groenewegen skončil v stredu na 15. mieste.

„Mám taký pocit, že toto je koniec mojej rehabilitácie. Teším sa na ďalšie etapy a víťazstvá,“ povedal v cieli dojatý Jakobsen.

Holanďan pri lanskom incidente utrpel devastačné zranenia. Po páde ho na mieste oživovali, dva dni bol v umelom spánku.

Absolvoval niekoľko operácií a mesiace strávil rehabilitáciou. Groenewegen ako vinník nehody dostal 9-mesačný dištanc.

Viac na túto tému: #cyklistika #Dylan Groenewegen #Fabio Jakobsen #Okolo Valónska