Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Necítil sa dobre. Štybar má za sebou operáciu srdca, vynechá Okolo Flámska

Český cyklista Zdeněk Štybar z tímu Deceuninck-Quick Step sa tento týždeň podrobil zákroku na odstránenie srdcovej arytmie. Vynechá tak nedeľný monument Okolo Flámska.

02.04.2021 15:37
Zdeněk Štybar Foto:
Zdeněk Štybar.
debata

Do tréningu sa však bude môcť zapojiť už cez víkend, informoval portál idnes.cz. Tridsaťpäťročný bývalý trojnásobný majster sveta v cyklokrose sa necítil dobre po pretekoch Gent-Wevelgem, v ktorých minulú nedeľu skončil 25.

„Vyšetrenie naším lekárskym tímom zistilo, že má problémy so srdcovým rytmom. Odporučil mu podstúpiť katetrizačnú abláciu. Zákrok v stredu úspešne vykonal profesor Pedro Brugada v nemocnici v Bruseli,“ potvrdil Štybarov tím v komuniké na oficiálnom webe.

Ablácia je zákrok, pri ktorom lekári zavedú do srdca katéter, vďaka ktorému vyriešia falošné elektrické impulzy spôsobujúce arytmiu.

"Som sklamaný, že prídem o De Ronde. Toto je moja obľúbená časť sezóny, dobre som trénoval a mal pocit, že moja forma je najlepšia za posledné obdobie.

Mal som šťastie, je to len drobný zákrok a po dôkladnej prehliadke bolo príjemné zistiť, že to nebolo nič vážnejšie," vyjadril sa Štybar, ktorý voľno strávi s rodinou.

debata chyba
Viac na túto tému: #Okolo Flámska #Zdeněk Štybar