Tímom prerozdelili viac ako dva milióny. Pozrite si, kto kraľuje rebríčku odmien

Tím UAE Emirates skončil v súťaži družstiev na Tour de France až na deviatom mieste, ale zároveň suverénne ovládol rebríček odmien na práve skončenom 107. ročníku najslávnejších etapových pretekov.

21.09.2020 15:46
debata (2)
Posledná etapa Tour de France 2020 Fotogaléria - 19 fotiek Všetky fotky
Primož Roglič a Tadej Pogačar si mali počas...

Cyklisti tímu zo Spojených arabských emirátov zarobili oficiálne 623 930 eur, ale fakticky sa o to postaral iba jeden ich jazdec – Tadej Pogačar.

Mladý Slovinec, ktorý práve v pondelok oslavuje 22 rokov, si za celkový triumf pripísal hlavnú prémiu 500-tisíc eur a ďalších 25-tisíc a 20-tisíc eur zinkasoval za triumfy v súťažiach o najlepšieho vrchára a najlepšieho pretekára do 25 rokov.

Ďalšie čiastkové prémie pozbieral za bodované umiestnenia na vrchárskych a šprintérskych prémiách či etapové umiestnenia. Prvé miesto v každej etape bolo ocenené 11 000 eurami.

V cyklistike neplatí, že víťaz berie všetko, ale skôr rozdeľuje všetko. Pogačarom vybojované „prize money“ rozdelia medzi všetkých členov tímu.

Úplne poslednú priečku v rebríčku odmien obsadil tím Arkéa-Samsic s 15 800 eurami.

„Táto suma netvorí ani tri percentá z toho, čo získali cyklisti tímu UAE Emirates. Celkovo všetkým tímom prerozdelili vyše dvoch miliónov eur,“ napísal špecializovaný portál VeloNews.