Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Nové vyhliadky a návrhy. Už je známe, do kedy rozhodnú o osude Tour

Organizátori Tour de France by do 15. mája mali rozhodnúť o osude tohtoročných pretekov. Ako informoval portál cyclingnews.com, tento termín stanovili ako konečný.

28.03.2020 20:33
Tour de France Foto: ,
Pelotón počas Tour de France.
debata

Dovtedy chcú definitívne rozhodnúť o tom, či sa prestížne cyklistické podujatie v lete uskutoční.

Jedným z možných scenárov je ten, že by sa preteky konali bez účasti divákov. Načrtla to v stredu francúzska ministerka športu Roxana Maracineanuová. Bývalý prezident Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) Brian Cookson zasa navrhol, aby sa všetky preteky Grand Tour išli v skrátenej verzii dvoch týždňov a mohli by trvať od konca júla do konca sezóny.

„Preteky sú príležitosť pre milióny ľudí, ktorí prichádzajú za jazdcami, aby ich videli zblízka,“ uviedol Stéphane Villain, zástupca starostu mestečka Chataillon-Plage, ktoré by malo byť hostiteľom 11. etapy. „Aj keď sú televízne zábery krásne, nebolo by to ono. Nemalo by to rovnakú príchuť,“ dodal.

Starosta Daniele Spagnou z mesta Sisteron, v ktorom by mala finišovať 3. etapa, vidí situáciu optimisticky:

„Po presunutí olympijských hier v Tokiu na rok 2021 sa otvárajú nové vyhliadky. Prečo neodložiť preteky na koniec júla? Normálne by som bol proti tejto myšlienke, keďže väčšina Francúzov ide v tom čase na dovolenku, ale som presvedčený, že aj keď bude zrušená karanténa, ľudia budú mať tendenciu zostať doma. Preto by uvítali prehliadku najlepších pretekárov v blízkosti svojich domovov.“

debata chyba
Viac na túto tému: #Tour de France 2019 #koronavírus