Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Bora chce za Bennetta kolumbijský blesk. QuickStep hovorí o obchode s dobytkom

Zdá sa, že prestupová sága okolo írskeho cyklistu Sama Bennetta speje k záveru. Víťazovi trinástich pretekov z ostatnej sezóny jeho tím Bora-Hansgrohe umožnil, aby si našiel nového zamestnávateľa.

, 08.11.2019 07:49
Sam Bennett Foto: ,
Sam Bennett.
debata

Už bývalý tímový kolega bratov Saganovcov či Erika Bašku s najväčšou pravdepodobnosťou posilní zostavu belgického tímu Deceuninck – QuickStep, v ktorom by mal byť elitným šprintérom aj na podujatiach Grand Tour.

„Za ostatných šesť rokov v tíme Bora-Hansgrohe sa Sam Bennett stal jedným z najlepších šprintérov v pelotóne. Vzhľadom na to bolo čoraz náročnejšie zosúladiť jeho ambície a tiež ciele tímu. Preto sme sa rozhodli akceptovať jeho želanie pokračovať v kariére v inom tíme. Tím Bora-Hansgrohe želá Samovi Bennettovi do budúcna všetko najlepšie a dúfa, že dokáže naplniť jeho športové sny,“ uviedol nemecký cyklistický tím na svojom oficiálnom webe.

Napriek spomenutým trinástim triumfom sa Bennett nedostal do výberu tímu Bora-Hansgrohe na úvodné dve podujatia Grand Tour. Na Tour de France tradične dostal prednosť Peter Sagan, no prekvapením bolo, že Bennett neštartoval na májovom Giro d'Italia na úkor Nemca Pascala Ackermanna.

VIDEO: Jeden z triumfov Sama Bennetta na Vuelte

Aj preto sa začalo hovoriť o jeho nespokojnosti a tiež záujme tímu Deceuninck – QuickStep. Podľa portálu cyclingnews.com je jasné, že v sezóne 2020 bude Ír obliekať bielo-modré farby najúspešnejšieho tímu v profesionálnej cyklistike.

Šéf QuickStepu Patrick Lefevere pre spomínaný zdroj uviedol, že tím Bora-Hansgrohe ponúkol výmenu Bennetta za mladú kolumbijskú hviezdu Álvara Hodega, čo však Belgičania odmietli. „Nezaujímam sa o obchodovanie s dobytkom,“ reagoval Lefevere.

Pod jeho vedením nebola v predošlých sezónach núdza o kvalitných šprintérov, ale po odchode Eliu Vivianiho do francúzskeho Cofidisu zostalo neobsadené miesto. Dvadsaťdeväťročný rodák z Werviku získal na podujatiach Grand Tour päť zo svojich 42 víťazstiev, ale na Tour de France sa naposledy predstavil v roku 2016.

debata chyba
Viac na túto tému: #Sam Bennett #Bora-Hansgrohe