Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Vysadne na horský bicykel aj v Tokiu? Sagan sa vyjadril k špekuláciám

Peter Sagan ukončil špekulácie o tom, že na budúcoročných olympijských hrách v Tokiu sa predstaví v súťaži horských bicyklov tak ako v roku 2016 v Riu de Janeiro.

07.10.2019 16:56
Peter Sagan Foto: ,
Peter Sagan pred štartom pretekov elite na majstrovstvách sveta v Yorkshire.
debata

Cyklista, ktorý je zmluvne viazaný v nemeckom „cestárskom“ tíme Bora-Hansgrohe, v rozhovore pre holandský portál AD uviedol, že tieto preteky by mu nepasovali do rozvrhu v nastávajúcej sezóne.

„Láka ma to, ale je naozaj náročné to zapracovať do môjho kalendára. Preteky na horských bicykloch si vyžadujú veľa energie a prípravy. Ak sa chcete kvalifikovať na Hry, musíte niekde získať body. Možno v budúcnosti,“ komentoval Peter Sagan.

Trojnásobný majster sveta obsadil na nedávnom svetovom šampionáte v Anglicku v pretekoch s hromadným štartom piate miesto, čím potvrdil príslušnosť k absolútnej špičke.

MS v cyklistike v Yorkshire Fotogaléria - 26 fotiek Všetky fotky
 Peter Sagan v cieli pretekov s hromadným...

Celkovo si však v práve vrcholiacej sezóne pripísal iba štyri víťazstvá (etapy na Tour Down Under, Okolo Kalifornie, Okolo Švajčiarska a na Tour de France), hoci často atakoval najvyššie pozície či v etapových pretekoch alebo v rámci klasických jednorazoviek.

„Nemyslím si, že moja sezóna bola sklamanie. Niekedy býva rozdiel medzi víťazom a druhým v cieli doslova milimetrový. V prvej časti sezóny som mal žalúdočné problémy a nastal aj úbytok mojej hmotnosti. Chvíľu to trvalo, kým som sa zotavil, ale na Tour de France to bolo dobré,“ zhodnotil Sagan.

Žilinský rodák s monackým bydliskom bude mať v januári 30 rokov, ale na jeho motivácii to neuberá.

„Stále som dostatočne motivovaný, mám svoje ciele. Aké sú to? V budúcej sezóne rovnaké ako tento rok – jarné klasiky a Tour de France. Čo sa týka olympijských hier, chcem sa na nich zúčastniť, ale profil pretekov je veľmi náročný,“ cituje Sagana ad.nl.

TV Pravda: Peter Sagan zavítal 7. augusta do Bratislavy. Na nábreží Dunaja sa stretol s fanúšikmi a odpovedal na otázky novinárov

Video
debata chyba
Viac na túto tému: #Peter Sagan #Tokio 2020