Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Jatky na Paríž-Nice. Barguil a Urán skončili pre zlomeniny

Francúzsky cyklista Warren Barguil nebude v dobrom spomínať na 2. etapu pretekov Paríž-Nice.

12.03.2019 10:06
Barguil Foto: ,
Warren Barguil.
debata

Víťaz vrchárskej súťaže na Tour de France 2017 utrpel na trase Les Bréviaires – Bellegarde (163,5 km) ťažký pád a na chvíľu sa dokonca ocitol v bezvedomí,

Po určení rozsahu zranení sa zistilo, že má dvojnásobnú zlomeninu druhého krčného stavca a na súťažnom bicykli sa tak skoro neobjaví. „Je to mrzuté, ale čoskoro bude v poriadku,“ uviedol generálny manažér prokontinentálneho tímu Arkéa Samsic Emmanuel Hubert.

Preteky musel v pondelok nútene opustiť aj známy Kolumbijčan Rigoberto Urán, ktorý si pri páde zlomil kľúčnu kosť. Lekár tímu EF Education First Jon Greenwall uviedol, že okrem kľúčnej kosti a odretej kože ďalšie zranenia jeden z lídrov tímu neutrpel.

„Mal som ťažký pád v etape, ktorú negatívne ovplyvnil vietor. Cítim sklamanie, lebo som mal dobré nohy. Taká je však cyklistika,“ skonštatoval strieborný medailista z cestných pretekov s hromadným štartom na OH 2012 v Londýne.

Druhú etapu na Paríž-Nice vyhral v špurte sedemčlennej skupiny Holanďan Dylan Groenewegen a ten istý pretekár je aj na čele celkovej priebežnej klasifikácie.

TV Pravda: Bývalý cyklista a súčasný rozhodca Milan Dvorščík spoločne so športovými redaktormi Pravdy hodnotia šance Petra Sagana na pretekoch Tirreno-Adriatico a Miláno-San Remo v relácii Týždeň v športe – cyklistický špeciál

Video
debata chyba
Viac na túto tému: #cyklistika #Warren Barguil #Rigoberto Urán #Paríž-Nice