Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Šok pre šampióna. Geraintovi Thomasovi ukradli trofej za víťazstvo na TdF

Víťazovi tohtoročnej Tour de France Geraintovi Thomasovi ukradli trofej za triumf na tomto najslávnejšom cyklistickom podujatí. Došlo k tomu na prehliadke trofejí úspešného britského tímu Sky v Birminghame.

10.10.2018 11:52
Geraint Thomas Foto: ,
Geraint Thomas póziu na pódiu po ukončení pretekov Tour de France.
debata

Thomasov zamestnávateľ na tejto akcii vystavoval víťazné trofeje svojich pretekárov zo súťaží tzv. veľkej trojky – tohtoročných edícií Tour de France a Giro d'Italia, ako aj z minuloročnej Vuelty.

Giro aj Vueltu ovládol Thomasov tímový kolega Christopher Froome, na Tour de France skončil tretí. „Bohužiaľ, počas prezentácie bola trofej Gerainta Thomasa za víťazstvo na Tour de France 2018 ponechaná bez dozoru a niekto ju odcudzil,“ uvádza sa v stanovisku tímu Sky.

Thomas (32) už medzičasom verejne poprosil zlodejov, aby mu jeho najcennejšiu trofej vrátili. „Je to neuveriteľné nešťastie. Pre toho, kto ju vzal, má veľkú cenu, ale pre mňa a môj tím znamená ešte viac,“ povedal smutný 32-ročný rodák z waleského Cardiffu Geraint Thomas.

Pódiový ceremoniál po dojazde Tour v Paríži Fotogaléria - 11 fotiek Všetky fotky
Radosť na pódiu. Peter Sagan šiestykrát...

Thomas vyhral Tour de France 2018 s náskokom 1:51 min pred Holanďanom Tomom Dumoulinom a 2:24 min pred už spomenutým krajanom a tímovým kolegom Froomom. Thomas z minulosti známy iba ako domestik Frooma na púti za jeho víťazstvami, dosiahol triumfom na podujatí Grand Tour najväčší úspech v kariére. V celkovom hodnotení Tour de France bol v minulosti najvyššie dvakrát na 15. mieste.

debata chyba
Viac na túto tému: #Geraint Thomas #Tour de France 2018