Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Sagan: Lev sa zotaví rýchlejšie ako zebra

Slovenský cyklista Peter Sagan sa postavil na štart štvrtkovej 18. etapy 105. ročníka Tour de France napriek viacerým zraneniam po stredajšom páde v zjazde z Col de Val Louron-Azet. V cieľovom meste Pau bol súčasťou záverečného špurtu pelotónu, ale v posledných metroch neriskoval a obsadil ôsmu pozíciu.

27.07.2018 09:56
Peter Sagan Foto: ,
Peter Sagan na trati 18. etapy Tour de France 2018.
debata (1)

„Mohlo to byť aj horšie. Všetko ma bolelo, ale som šťastný, že som stále súčasťou pretekov. Moja fyzická kondícia je o niečo horšia ako bola pred pádom, ale teraz aspoň vidím Tour de France z inej perspektívy. Bola to bolestivá jazda, ale náročnejšie to bude v piatok. Nemôžem sa však sťažovať, pretože som naďalej v hre,“ povedal pre web Cycling News 28-ročný Žilinčan.

„Mysleli sme si, že Peter nepôjde do šprintu, ale napokon bol 10 km pred koncom v dobrej pozícii a pokúsil sa o záverečný špurt. Bolo zjavné, že bol poznačený pádom z predošlej etapy. Napriek tomu ukázal silnú psychiku. Je výnimočným človekom po viacerých stránkach,“ uviedol športový riaditeľ Saganovho zamestnávateľa, tímu Bora-Hansgrohe, Enrico Poitschke.

Za normálnych okolností by bol Sagan jedným z najväčších favoritov štvrtkového špurtu. Vzhľadom na ťažký pád a neistotu ohľadom pokračovania v pretekoch bola pozitívna aj jeho účasť v rýchlej koncovke.

V záverečných metroch sa však netlačil do konfrontácie s najlepšími a zaradil sa na konečnú ôsmu priečku. Z prvého víťazstva na tohtoročnej Tour sa tešil Francúz Arnaud Démare z tímu Groupama-FDJ.

Poslednou náročnou prekážkou pre Petra Sagana na TdG 2018 bude piatková pyrenejská etapa s dĺžkou 200,5 km, ktorá povedie z Lúrd do obce Laruns. Organizátori pripravili pre cyklistov až šesť horských prémií, z toho dve najvyššej kategórie na slávnych kopcoch Col du Tourmalet a Col d'Aubisque.

„Mojim hlavným cieľom je dokončiť Tour de France. Potrebujem prežiť piatkovú etapu a dostať sa do Paríža. Sobotňajšia časovka bude fajn. Najväčšou výzvou preto zostávajú posledné pyrenejské stúpania. Nebojím sa, budem akurát trochu trpieť, to je všetko,“ dodal Sagan.

Trojnásobný majster sveta vyhral na prebiehajúcom ročníku Tour de France tri etapy a ak príde do cieľa pretekov, má istotu šiesteho prvenstva v bodovacej súťaži. Odstúpenia viacerých elitných špurtérov mu zároveň otvárajú šancu aj na premiérový triumf v prestížnej nedeľňajšej etape s cieľom na Champs-Élysées.

Sagan si včera „požičal“ známy citát od futbalovej hviezdy Zlatana Ibrahimoviča: „Nemôžete porovnávať leva s ľuďmi“. Podľa tímového kapitána Bory Marcusa Burghardta vyhlásil, že „lev sa zotaví rýchlejšie ako zebra.“

Verme, že lev dnes zvládne všetky nástrahy Pyrenejí a v cieli si bude môcť od úľavy vydýchnuť a od radosti zaručať.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Peter Sagan #Bora-Hansgrohe #Tour de France 2018