Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Sagan má o súpera menej. Zranený Cavendish skončil

Britský cyklista Mark Cavendish (Dimension Data) smolne už po prvom súťažnom dni ukončil svoje pôsobenie na pretekoch Tirreno-Adriatico zaradených do prestížneho seriálu WorldTour.

08.03.2018 11:25
debata (5)

V stredajšej úvodnej etape, ktorou bola tímová časovka na 21,5 km v Lido di Camaiore, spadol a utrpel niekoľko zranení. Okrem krvavých šrámov na tvári si doudieral aj kolená a bok.

Najvážnejšie zranenie – zlomeninu siedmeho rebra na pravej strane – odhalil až röntgen. Cavendishov pád zrejme zavinil výtlk na ceste, do ktorého britský cyklista vletel zadným kolesom v rýchlosti približne 60 km/h.

„Fraktúra je stabilizovaná a mala by sa bez problémov zahojiť,“ povedal ošetrujúci lekár Arrad van Zuydam.

Cavendish napriek rozsiahlym zraneniam dokončil tímovú časovku, ale až po uplynutí limitu a bez ohľadu na zdravotný stav na pretekoch skončil.

„Je to frustrujúce, zvlášť po tom, ako sa mi niečo podobné stalo pred pár týždňami v Dubaji,“ cituje 32-ročného šprintéra, majstra sveta z roku 2011, BBC.

Britský šprintérsky velikán Cavendish pred touto sezónou vyhlásil, že chce kariéru potiahnuť až do olympijských hier v Tokiu 2020. Jedným z jeho cieľov je predstihnutie legendárneho Belgičana Eddyho Merckxa v počte etapových víťazstiev na Tour de France.

Cavendish ich má na konte tridsať, Merckx 34. Vlani sa Cavendish na TdF musel nedobrovoľne porúčať už po 4. etape. Po kontroverznej kolízii s Petrom Saganom skončil na ceste so zlomenou lopatkou. Sagana postihla neúprosná a v konečnom dôsledku nespravodlivá diskvalifikácia.

5 debata chyba
Viac na túto tému: #Peter Sagan #Mark Cavendish #Tirreno - Adriatico