Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Divákom sľubuje vtipné príbehy i zaujímavosti. Z Contadora bude komentátor

Dvojnásobný víťaz Tour de France Alberto Contador zostane aj po minuloročnom ukončení kariéry vo svete cyklistiky. Tridsaťpäťročný Španiel bude komentovať preteky pre televíznu stanicu Eurosport.

11.01.2018 20:28
Alberto Contador Foto: ,
Alberto Contador.
debata

„Som z toho nadšený, pretože cyklistiku milujem, je to moja vášeň. Užíval som si nielen súťaženie, ale aj sledovanie pretekov. Táto príležitosť ma motivuje k tomu, aby som ďalej zostal s cyklistickými pretekmi v tesnom kontakte,“ uviedol Contador, ktorý sa rozlúčil s úspešnou kariérou v septembri na Vuelte.

„Dúfam, že divákom dokážem priniesť niečo zo svojej skúsenosti pretekára a podeliť sa o humorné príbehy i zaujímavosti,“ povedal bývalý jazdec s prezývkou „El Pistolero“.

Contador je jedným zo šiestich jazdcov, ktorí vyhrali všetky tri veľké trojtýždňové preteky. Navyše sa mu to podarilo len v priebehu 15 mesiacov, keď v roku 2007 zvíťazil na Tour de France a nasledujúci rok na Gire d'Italia a na Vuelte.

Z Tour a Gira má dva triumfy a z Vuelty tri. O víťazstvá z Tour 2010 a Gira 2011 prišiel pre pozitívny dopingový test na clenbuterol, za ktorý dostal vo februári roku 2012 spätne dvojročný dištanc.

debata chyba
Viac na túto tému: #Alberto Contador