Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Jeho bicykel visel na strome. Bakelantsa po hrozivom páde operovali

Belgický cyklista Jan Bakelants v piatok popoludní podstúpil operáciu chrbtice, ktorú si zranil minulú sobotu na poslednej monumentálnej klasike sezóny Okolo Lombardska.

14.10.2017 12:43
Jan Bakelants Foto: ,
Jan Bakelants v žltom drese na Tour de France 2013.
debata

Tridsaťjedenročný člen tímu Ag2r La Mondiale spolu s ďalšími dvoma jazdcami spadol v zjazde zo stúpania Sormano, zlomil si dva hrudníkové a dva driekové stavce a tiež sedem rebier. Rodáka z Oudenaarde okamžite previezli do nemocnice v Come a vo štvrtok ho transportovali do belgického Leuvenu.

„Viem, že Jan je bojovník a optimista, takže prekoná tieto prekážky. Už prekonal niekoľko zranení. Najlepší športovci majú silnú mentalitu a dokážu sa zotaviť skôr ako bežní ľudia. Zámerom je návrat do profesionálneho pelotónu, ale je ťažko predpovedať termín. Najdôležitejšou vecou je momentálne jeho zdravotný stav. To, že je v rukách špecialistov, mu dodáva odvahu,“ povedal Bakelantsov manažér Dries Smets pre belgický portál Sporza.

Bicykel belgickej hviezdy po páde zostal visieť na strome v štvormetrovej výške. Krátko po nehode ho odfotil Kristof Ramon. „Bol to najstrašidelnejší pád, aký som kedy videl,“ napísal fotograf na Twitteri.

Most surreal & horrific picture I ever made during a cycling race... #IlLombardia #4metersup

Príspevok, ktorý zdieľa Kristof Ramon (@kramon_velophoto),

Ťažký pád prežil aj Laurens De Plus
debata chyba
Viac na túto tému: #Ag2R La Mondiale #Okolo Lombardska #Jan Bakelants