Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Hrdina, ktorý neustále útočil. Martin dokončil Tour s dvoma zlomenými stavcami

Írskemu cyklistovi Danielovi Martinovi po skončení 104. ročníka Tour de France diagnostikovali dva zlomené driekové stavce. Jazdec tímu Quick-Step Floors utrpel fraktúry počas deviatej etapy, keď ho v zjazde z kopca Mont du Chat poslal k zemi Austrálčan Richie Porte.

29.07.2017 11:30
Daniel Martin Foto:
Daniel Martin na Tour de France 2017.
debata (2)

Ten spadol ešte pred ním a nekontrolovane sa šmýkal po vozovke smerom k Martinovi, ktorý už nemal ako zabrániť kolízii. Tridsaťročný rodák z anglického Birminghamu Martin potom absolvoval zvyšných 12 etáp a napokon skončil na výbornom šiestom mieste v celkovej klasifikácii, čo je jeho najlepší výsledok z pretekov Grand Tour v kariére.

Martin sa pre zdravotnú indispozíciu nepredstaví na sobotňajšej klasike v San Sebastiáne, odpočinie si tri týždne.

„Počas jazdenia som nemal žiadne problémy, mimo bicykla som sa však necítil úplne pohodlne. Tento týždeň som absolvoval vyšetrenia a dozvedel sa o zlomeninách. Je naozaj škoda, že nebudem na štarte v San Sebastiáne, pretože som vo forme a tie preteky mám rád. Našťastie, zranenie nie je vážne. Smerom k naplneniu budúcich cieľov je lepšie si dať pauzu a doliečiť sa,“ cituje Martina portál Cyclingnews.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Tour de France 2017 #Daniel Martin