Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Smutný koniec bez víťazstva. Gilberta vyradila z Tour črevná viróza

Belgický cyklista Philippe Gilbert (35) už nefiguroval na štarte utorkovej 16. etapy Tour de France.

18.07.2017 15:35
Philippe Gilbert Foto: ,
Philippe Gilbert.
debata

Podľa jeho tímu Quick-Step Floors sa jeden z najlepších klasikárov tohtoročnej cyklistickej jari musel predčasne porúčať pre vírusové črevné ochorenie.

„Smutná správa. Philippe Gilbert nenastúpi dnes na štart pre vírusovú gastroenteritídu. Želáme mu skoré uzdravenie a rýchly návrat do súťažného diania,“ informoval tím Quick-Step Floors na sociálnej sieti.

Špecialista na jednorazové preteky Gilbert v roku 2017 po skvelom sóle vyhral slávny monument Okolo Flámska, triumfoval aj na prestížnej Ardenskej klasike Amstel Gold Race a tiež na pretekoch Tri dni De Panne. Na TdF 2017 bol súčasťou viacerých únikov a na etapové víťazstvo útočil v sobotňajšej 14. etape s cieľom v Rodez, kde v klasikárskom závere napokon obsadil nepopulárne štvrté miesto.

Aktuálna TdF bola pre Gilberta ôsmou v kariére, najlepšie celkovo skončil v roku 2011 na 38. pozícii. V tom istom roku sa tešil aj z jediného etapového triumfu.

Tím Quick-Step Floors už predtým na tohtoročnej „Starej dáme“ prišiel o Mattea Trentina, ktorý nestihol v časovom limite cieľ 9. etapy. Na druhej strane vedenie belgického profizoskupenia môže hriať päť etapových víťazstiev Marcela Kittela a priebežne piata priečka Daniela Martina v celkovej klasifikácii.

debata chyba
Viac na túto tému: #Philippe Gilbert #Tour de France 2017