Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Saganovi skrížila cestu žena so psom, v poslednej chvíli sa vyhol zrážke

Veľa nechýbalo a Peter Sagan by nespomínal v dobrom na záverečnú časovku na cyklistických pretekoch Tirreno-Adriatico.

14.03.2017 16:22
debata (19)

Dvojnásobný a úradujúci majster sveta sa na trase utorkovej časovky v okolí mesta San Benedetto del Tronto (10 km) v poslednej chvíli vyhol zrážke so ženou so psom, ktorá pomaly kráčajúc po priechode pre chodcov skrížila cestu v červenom drese jazdiacemu víťazovi bodovacej súťaže. Líder tímu Bora-Hansgrohe musel výrazne pribrzdiť.

Napokon využil rozdelený obrubník na okraji cesty na to, aby obišiel nečakanú prekážku z ľavej strany ohrozujúc pritom divákov stojacich pri trati. Napokon sa všetko dobre skončilo, hoci Sagan počas neplánovaného spomalenia nabral poriadne časové manko a po príchode do cieľa bol priebežne na 72. mieste s odstupom 1:15 min na holandského lídra Josa van Emdena.

„Tiež som psíčkar, ale, prosím, dajte si záležať na bezpečnosti jazdcov!“ objavilo sa v súvislosti s incidentom na twitterovom profile Petra Sagana.

Neskôr v priamom prenose Eurosportu poznamenal: „Všimol som si ich dosť neskoro, ani som nemohol poriadne brzdiť. Našťastie, nič sa mi nestalo a ani nikomu inému. Podstatné je, že sa nič vážne neudialo a teším sa už na sobotňajšiu klasiku Miláno – San Remo.“

Peter Sagan vyhral dve etapy na tohtoročnej edícii Tirrena vrátane náročného nedeľňajšieho dojazdu v meste Fermo, kde zdolal celú plejádu silných vrchárov. Pred utorkovou záverečnou časovkou mu v celkovej klasifikácii patrilo 47. miesto s odstupom 21:47 min na Kolumbijčana Naira Quintanu.

19 debata chyba
Viac na túto tému: #Peter Sagan #Tirreno - Adriatico