Tentoraz sa na verejnosť dostali informácie o 25 športovcoch z 8 krajín. Prvá vlna sa týkala štyroch Američaniek – tenistiek Sereny a Venus Williamsovej, športovej gymnastky Simone Bilesovej a basketbalistky Eleny Delleovej Donnovej.
WADA konkretizovala stredajšie čísla: USA 10 mien, Nemecko a Veľká Británia po 5, Česko, Dánsko, Poľsko, Rumunsko a Rusko po 1. Napríklad web iSport.Blesk.cz následne uviedol, že narušitelia získali a publikovali dáta tenistky Petry Kvitovej. Prienik sa týka aj britských cyklistov Bradleyho Wigginsa a Christophera Frooma, nemeckých atlétov Roberta Hartinga a Christiny Obergföllovej či americkej tenistky Bethanie Mattekovej-Sandsovej.
Ukradnuté údaje zatiaľ neukazujú nič iné než to, že športovci mali či majú tzv. terapeutické výnimky (TUE) na legálne liečebné používanie látok, ktoré inak sú na zozname zakázaných. Skupina Fancy Bear vyhlásila, že zverejnením chce upozorniť na to, „akými cestami sa získavajú medaily“.
Kremeľ sa dištancoval od týchto aktivít. Hovorca ruského prezidenta Vladimira Putina Dmitrij Peskov pre miestne médiá dôrazne odmietol participáciu štátu na útoku: „Je to absolútne mimo diskusie.“
Ruský minister športu Vitalij Mutko sa ohradil: „Ako sa dá preukázať, že hekeri sú Rusi? Obviňujete Rusko zo všetkého. Momentálne je to veľmi populárne.“
Skupina Fancy Bear na webe skonštatovala: „Naďalej budeme hovoriť svetu o dopingu v špičkovom športe. Zostaňte v spojení, prinesieme ďalšie dokumenty.“
Viaceré inštitúcie, medzi nimi samotná WADA, ale aj Medzinárodný olympijský výbor (MOV), Antidopingová agentúra Spojených štátov amerických (USADA), Medzinárodná tenisová federácia (ITF) či národná asociácia USA Gymnastics skonštatovali, že napadnuté osoby nijako neporušili antidopingové pravidlá, a vyjadrili rozhorčenie zo zásahu do súkromia bezúhonných športovcov.
„WADA si veľmi dobre uvedomuje, že tento kriminálny čin bezohľadného zaobchádzania s údajmi 29 osôb je veľmi obťažujúci pre dotknutých a znepokojuje všetkých športovcov, ktorí súťažili na olympijských hrách 2016 v Riu de Janeiro,“ vyhlásil šéf WADA Olivier Niggli a dodal:
„Športovcom, ktorých sa tento únik informácií týka, vyjadrujeme poľutovanie, že kriminálnici sa bezdôvodne pokúsili pošpiniť ich povesť. Niet pochýb, že motívom týchto útokov je pomsta našej agentúre a globálnemu antidopingovému systému.“
Venus Williamsová, strieborná z miešanej štvorhry na augustových OH, v komuniké zverejnenom na webe Tenisovej asociácie žien (WTA) zdôraznila, že terapeutickú výnimku dostala vzhľadom na vážny zdravotný stav, a to od nezávislej lekárskej komisie, ktorá k udeleniu pristúpila z legitímnych liečebných dôvodov.
V auguste sa terčom kyberútoku stala ruská atlétka Julia Stepanovová, ktorá poskytla medzinárodným autoritám dôkazy a výpovede o dopingových praktikách v rodnej krajine. Hekeri sa dostali do jej účtu v databáze ADAMS obsahujúcej aj informácie o mieste pobytu športovcov – tzv. whereabouts. Stepanovová sa následne z obavy o bezpečnosť presťahovala a v súčasnosti aj s manželom žije na utajenom mieste v Severnej Amerike.