Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Mechanický doping? Bez pardónu doživotie, vraví Contador

Španielsky cyklista Alberto Contador napriek tomu, že sám čelí podozreniam, je za to, aby jazdci za preukázaný mechanický doping dostali doživotný dištanc.

21.04.2016 13:58
Alberto Contador Foto: ,
Alberto Contador.
debata

„Momentálne ide o veľmi horúcu tému. Neočakávam, že chytia niekoho v pelotóne. Kontroly sú stále obsiahlejšie, ktorý blázon by chcel byť toho súčasťou? Je nešťastné, že cyklistika sa znova borí s takýmto problémom,“ povedal jazdec tímu Tinkoff na tlačovej konferencii v belgickom Kontichu, kde propagoval oblečenie značky Sportful.

Podľa vyšetrovania televíznej stanice Stade 2 a talianskeho denníka Corriere della Sera sa mechanický doping vyskytol na tohtoročných talianskych klasikách Strade Bianche a Coppi e Bartali, navyše, na konci januára na cyklokrosárskych MS našli Belgičanke Femke van den Driesscheovej motorček v ráme bicykla.

„Najprv tu bol boj proti dopingu, utíchlo to a teraz je tu mechanický doping. Je to škoda. Myslím si však, že každý, koho prichytia, musí niesť zodpovednosť. Jediným rozsudkom musí byť doživotný dištanc, bez pardónu,“ dodala cyklistická hviezda.

Tímový kolega slovenského majstra sveta Petra Sagana podľa pôvodných plánov začal svoju poslednú sezónu, ale už na pretekoch Okolo Baskicka, ktoré vyhral rekordný štvrtýkrát, oznámil pokračovanie kariéry aj v budúcej sezóne. V drese Tinkoffu to však pravdepodobne nebude, lebo Oleg Tiňkov končí v cyklistike a tím zatiaľ nemá náhradných sponzorov.

„Bol som v kontakte s inými tímami a možno by som mohol založiť aj vlastný. Je tu veľa pohybov, ale stále nič konkrétne. Chcem sa koncentrovať na seba a Tour de France. Stále si užívam jazdu, budem pokračovať,“ dodal Contador.

debata chyba
Viac na túto tému: #Alberto Contador