Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Prišli nečakane. Komisári hľadali na bicykloch Sagana a Frooma motorčeky

Komisári Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) skontrolovali po osemnástej etape Tour de France do Saint Jean de Maurine bicykle jej víťaza a držiteľov všetkých tričiek.

24.07.2015 08:22
Chris Froome, Peter Sagan Foto: ,
Chris Froome v žltom drese a Peter Sagan v zelenom.
debata

U Romaina Bardeta, Chrisa Frooma, Petra Sagana, Naira Quintanu a Joaquima Rodrígueza hľadali skryté motorčeky v rámoch bicyklov, ktoré by im mohli pomôcť dosahovať väčšie rýchlosti a lepšie výkony. Kontrole sa podrobil aj Pierre Rolland. Na rozdiel od minulosti prebehli kontroly v tichosti po skončení etapy. Komisári sa vďaka maličkej kamere napojenej na mobilný telefón dostali až do vnútorných stredových trubiek každého bicykla.

„Áno, kontrolovali mi bicykel. Teším sa z týchto kontrol. Je potrebné prešetriť všetky špekulácie a fámy, ktoré sú už na svete. Podozrenia o využívaní motorčekov sa objavujú len na sociálnych sieťach. Tie správy však majú nejaký základ, tie technológie existujú,“ uviedol pre cyclingnews.com Froome.

Posledná kontrola bola už štvrtou na tohtoročnej Tour. Rovnako si technickí komisári UCI v súvislosti s technologickým dopingom posvietili aj na bicykle počas Giro d'Italia.

debata chyba
Viac na túto tému: #Peter Sagan #Chris Froome #Tour de France 2015