Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Extrémisti narušili prestížny bratislavský zjazd, museli ho zrušiť

Sobotňajšie preteky v mestskom zjazde horských cyklistov Bratislava City Downhill 2015 museli organizátori zrušiť pre problémy, ktoré spôsobila veľká skupina výtržníkov.

20.06.2015 21:55
extrémisti, World City Downhill Tour 2015,... Foto: ,
Extrémisti narušili prestížny mestský zjazd.
debata (6)

Finálovú časť z hradného kopca na Rudnayovo námestie absolvovali iba traja pretekári. Keď bol na trati štvrtý finalista Brazílčan Bernardo Cruz, na trať vnikli účastníci sobotňajších bratislavských protestov. Výtržníci okrem divákov či kameramana napadli aj príslušníkov policajných zložiek počas zásahu na Židovskej ulici.

„Mali sme to pod kontrolou, všetko bolo v poriadku. Bohužiaľ, niektorí jedinci sa ‚utrhli‘ a prerušili naše preteky. Len na obrazovke som videla, že Bernardo Cruz bol na trati a zrazu mu na Zámockých schodoch vbehli do cesty výtržníci. Bernardo je v poriadku, podarilo sa mu davu vyhnúť a s bicyklom sa dostal späť na štart,“ prezradila po incidente hlavná organizátorka Jana Vasová a krátko pred devätnástou hodinou doplnila: „Museli sme to zrušiť, pretože priamo na trati polícia zatkla niekoľko desiatok osôb, celý incident sa vyšetruje a uvoľnenie trate je v nedohľadne. Navyše máme zničenú časť techniky, časomer a výrazné materiálne škody. Veľmi ma to mrzí, pripravovali sme to tri mesiace. Bola to tvrdá práca. Chlapci sa tešili, že si zajazdia, predvedú kvalitné výkony a potešia ľudí. Všetko sme pripravovali v najlepšej viere. A keď to narušia ľudia, ktorí chcú robiť iba zle, vtedy to mrzí najviac.“

Demonštrácia proti utečencom v Bratislave Fotogaléria - 24 fotiek Všetky fotky
Polícia zatkal asi dvadsať radikálov, ktorí...

Na nádvorie Bratislavského hradu počas protestných zhromaždení vošlo približne tristo ľudí a napadli osoby, ktoré boli na cyklistických pretekoch. „Polícia okamžite prijala opatrenia k zabráneniu ďalšieho protiprávneho konania a skupinu, ktorá tam vnikla, začala vytláčať, pričom tam zadržala celkom 25 osôb,“ informovala bratislavská policajná hovorkyňa Tatiana Kurucová.

Podľa Kurucovej ďalších dvadsaťpäť ľudí polícia zadržala na Staromestskej ulici, kde poškodili šesť policajných áut. Polícia eviduje aj útok na policajta, ktorému niekto do stehna hodil kocku z dlažby. Do 17.00 h na oddelenia polície priviedli desať osôb.

6 debata chyba
Viac na túto tému: #výtržníci #zrušenie #mestský zjazd Bratislava