Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Sagan skončil v úvodnom prológu štvrtý. Na víťaza stratil iba päť sekúnd

VSlovenský cyklista Peter Sagan z tímu Tinkoff-Saxo obsadil štvrté miesto v sobotňajšej úvodnej časovke s dĺžkou 5,1 km so štartom aj cieľom v Risch-Rotkreuzi na cyklistických pretekoch Okolo Švajčiarska.

13.06.2015 18:56
Peter Sagan Foto: ,
Peter Sagan na trati úvodnej časovky na Okolo Švajčiarska 2015.
debata

Víťazom prvej etapy sa stal Holanďan Tom Dumoulin zo zoskupenia Giant-Alpecin, ktorý zvládol trať za 5:41 min. Na druhej priečke s mankom 2 sekúnd klasifikovali domáceho jazdca Fabiana Cancellaru, tretí bol Rakúšan Matthias Brändle (+4 s). Peter Sagan zaostal za Dumoulinom o 5 sekúnd.

Počas štyroch rokov vyhral Peter Sagan na cyklistických pretekoch Okolo Švajčiarska deväť etáp a bez výnimky štyri razy ovládol bodovaciu súťaž. V tomto roku je 25-ročný rodák zo Žiliny na švajčiarskych cestách (13.- 21. 6.) v úlohe kapitána tímu Tinkoff-Saxo.

„Myslím si, že som úvodný prológ zajazdil dobre. Mesiac som bol bez pretekov, len som trénoval a myslím si, že som na tom fajn. Uvidíme však, ako to pôjde v etapách. Máme za sebou prvý deň a v tíme sme spokojní,“ sprostredkoval hlas Petra Sagana jeho mediálny manažér Jozef Korbel.

Výsledky – cyklistické preteky Okolo Švajčiarska – sobota: 1. etapa (Risch-Rotkreuz – Risch-Rotkreuz, časovka na 5,1 km): 1. Tom Dumoulin (Hol.) Giant-Alpecin 5:41 min, 2. Fabian Cancellara (Švaj.) Trek Faktory Racing +2 s, 3. Matthias Brandle (Rak.) IAM Cycling +4, 4. Peter Sagan (SR) Tinkoff-Saxo, 5. Steve Morabito (Švaj.) FDJ.fr, 6. Greg van Avermaet (Belg.) BMC Racing všetci +5

Poradie po 1. etape: 1. Tom Dumoulin (Hol.) Giant-Alpecin 5:41 min, 2. Fabian Cancellara (Švaj.) Trek Faktory Racing +2 s, 3. Matthias Brandle (Rak.) IAM Cycling +4, 4. Peter Sagan (SR) Tinkoff-Saxo, 5. Steve Morabito (Švaj.) FDJ.fr, 6. Greg van Avermaet (Belg.) BMC Racing všetci +5

debata chyba
Viac na túto tému: #Peter Sagan #Okolo Švajčiarska