Sagan bol v 4. etape blízko k víťazstvu. V špurte prehral s Kristoffom

Slovenský cyklista Peter Sagan (Tinkoff-Saxo) obsadil druhé miesto v stredajšej 4. etape cyklistických pretekov Okolo Kataru.

11.02.2015 15:04 , aktualizované: 20:34
Peter Sagan Foto:
Peter Sagan spolu s kolegami z Tinkoff-Saxo.

Sagan prehral v záverečnom špurte iba s Nórom Alexandrom Kristoffom z tímu Kaťuša. Je to najlepšie umiestnenie 25-ročného Slováka po prestupe do tímu Tinkoff-Saxo z Cannondalu. V celkovom poradí 6-etapových pretekov Okolo Kataru patrí Saganovi siedma priečka s odstupom 37 sekúnd za lídrom Nikim Terpstrom z Holandska. V bodovacej súťaži je P. Sagan druhý za Kristoffom.

Záver 4. etapy Okolo Kataru

„Dnes nebol veľmi zaujímavý deň. Celá etapa až na posledných asi deväť kilometrov sa išla proti vetru. V závere sa začal pelotón trhať. V tomto vetre netreba veľa, aby sa balík rozdelil. Mali sme aj šťastie, lebo Maciej Bodnar získal na Terpstru ďalšie sekundy a už ich ‚stráca‘ iba šesť. Aj mne sa podarilo dobre zašpurtovať, takže sme všetci spokojní. Uvidíme, čo sa bude diať zajtra,“ sprostredkoval reakciu Petra Sagana jeho mediálny manažér Jozef Korbel.

Okolo Kataru – streda – výsledky:
4. etapa (Al Thakhira – Mesaieed, 165,5 km): 1. Alexander Kristoff (Nór.) Kaťuša 4:15:57 min, 2. Peter Sagan (SR) Tinkoff-Saxo, 3. Niklas Arndt (Nem.) Giant-Alpecin – obaja rovnaký čas ako víťaz

Poradie po 4. etape: 1. Niki Terpstra (Hol.) Etixx – Quick-Step 12:09:44 h, 2. Maciej Bodnar (Poľ.) Tinkoff-Saxo +6 s, 3. Ian Stannard (V. Brit.) Sky +12,… 7. Peter Sagan (SR) Tinkoff-Saxo +37.

Viac na túto tému: #Peter Sagan #Tinkoff-Saxo #Okolo Kataru