Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Sagan priznal chybu pri skorom nástupe

Peter Sagan jazdil v úvode nedeľňajšej etapy aktívne, neskôr už bol v pelotóne.

13.07.2014 20:00
Peter Sagan. Foto: ,
Peter Sagan v zelenom drese.
debata

Slovenský cyklista Peter Sagan jazdil v úvode nedeľňajšej 9. etapy Tour de France do Mulhouse veľmi aktívne, snažil sa dostať do niektorého z únikov, aby zvýraznil svoj momentálne 111-bodový náskok v hodnotení súťaže o zelený dres pred Francúzom Bryanom Coquardom.

Jeho aktivita nepriniesla vytúžené ovocie, pri rozhodujúcom úniku chýbal, jazdil v hlavnom pelotóne a už nebodoval na rýchlostnej prémii a ani v cieli, do Mulhouse prišiel na 109. mieste s odstupom 8:06 min na víťazného Tonyho Martina. V celkovom poradí je 24-ročný jazdec tímu Cannondale na 39. priečke. Oveľa dôležitejšie je však preňho udržať si zelený dres.

„Dnes to bola veľmi ťažká etapa. Snažil som sa dostať sa do úniku, ale pravdepodobne som nastúpil príliš skoro, ešte pred prvým kopcom. Bola to chyba. Následne som už nemal nohy na to, aby som išiel opäť do úniku,“ povedal po etape podľa tlačovej správy pretekov Peter Sagan.

Žilinčana v nedeľu vpredu zastúpil tímový kolega z Cannondalu Alessandro De Marchi. Vyhral horské prémie a až do poslednej bol v hre o bodkovaný dres najlepšieho vrchára. Napokon je v tomto hodnotení tretí. „Podarilo sa mu dostať do úniku. Bolo by pekné, ak by sme mali v tíme dva dresy namiesto jedného. Siahal na bodkovaný dres, škoda, že mu to nevyšlo,“ tvrdil Peter Sagan.

V pondelok čaká na pelotón desiate pokračovanie z Mulhouse na vrchol La Planche des Belles Filles do nadmorskej výšky 1035 m. Rýchlostná prémia je už na 39,5 km po desaťkilometrovom výstupe a následnom zjazde z horskej prémie na Col du Firstplan. Na pelotón čaká dovedna sedem náročných stúpaní v pohorí Vosges a poradie v celkovej klasifikácii sa môže poriadne meniť. „Zajtra to bude oveľa ťažšie ako dnes,“ dodal Peter Sagan.

debata chyba
Viac na túto tému: #Peter Sagan #Tour de France 2014 #9. etapa