Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Očakáva sa ponuka za milióny. Do dražby ide artefakt zo slávneho súboja Aliho s Frazierom

Trenky amerického boxera Muhammada Aliho, v ktorých v roku 1975 zvíťazil v pamätnom zápase nad krajanom Jeom Frazierom, sú od minulého pondelka v dražbe v newyorskom dražobnom dome Sotheby's.

06.04.2024 14:05
Joe Frazier, Muhammad Ali Foto:
Joe Frazier (vľavo) a Muhammad Ali v jednom z najslávnejších súbojov.
debata

Aktuálna ponuka už presiahla štyri milióny dolárov, čo je v prepočte asi 3,7 milióna eur. Organizátor aukcie očakáva, že konečná suma presiahne hranicu šesť miliónov dolárov, čo predstavuje niečo viac ako 5,5 milióna eur. Aukcia prebieha do piatka 12. apríla.

Ide o biele hodvábne trenky značky Everlast, v ktorých legendárny boxer súperil s Frazierom vo filipínskom meste Manila v treťom a poslednom vzájomnom súboji o titul šampióna v ťažkej váhe.

Na trenkách nechýba ani podpis ich bývalého majiteľa a jedného z najväčších športovcov 20. storočia.

Zápas medzi Alim a Frazierom, dodnes známy aj ako „Thrilla in Manila“, je považovaný za jeden z najstrhujúcejších v histórii boxu.

Triumf Cassiusa Claya (vlastné meno Aliho, pozn.) sa vo filipínskej hale Smart Araneta Coliseum zrodil po tuhom štrnásťkolovom boji, v ktorom si pre neuveriteľné dusno a vysoké teploty obaja pästiari siahli na dno fyzických síl.

Nejde však o prvú dražbu artefaktu spojeného s Muhammadom Alim. Majstrovský opasok legendárneho boxera z roku 1974 vydražili pred dvomi rokmi na aukcii v Dallase za viac ako šesť miliónov eur.

Novým majiteľom vzácnej športovej trofeje sa vtedy stal Jim Irsay, majiteľ tímu amerického futbalu Indianapolis Colts

Ali zomrel v júni v roku 2016 vo veku 74 rokov po tom, čo väčšinu svojho život po skončení boxerskej kariéry strávil bojom s Parkinsonovou chorobou. Frazier opustil tento svet v roku 2011 ako 67-ročný.

Austrálska boxerská hviezda Ebanie Bridgesová Fotogaléria - 21 fotiek Všetky fotky
Tvrdé päste, bujné vnady. Najsexi pästiarka...
debata chyba
Viac na túto tému: #dražba #box #Muhammad Ali #joe frazier #trenky