Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Legendárny Tyson sa vráti do ringu. Nastúpi proti youtuberovi, ktorý túži po titule majstra sveta

Legendárny americký boxer Mike Tyson si po čase znova nasadí rukavice. Bývalý šampión ťažkej váhy nastúpi 20. júla na zápas proti známemu youtuberovi Jakeovi Paulovi.

08.03.2024 12:58
Jake Paul Tyson Foto:
Zápas Jake Paul vs. Mike Tyson sa uskutoční 20. júla.
debata

Duel sa odohrá v meste Arlington v štáte Texas a vysielať ho bude aj známa streamovacia platforma Netflix, ktorá v ostatnom období začala inklinovať k vysielaniu športových podujatí.

To, či pôjde o zápas exhibičný alebo profesionálny zatiaľ známe nie je. Mike Tyson má aktuálne 57 rokov a naposledy sa v ringu predstavil v novembri 2020, keď absolvoval exhibičný duel proti Royovi Jonesovi Jr.

“Na zápas sa už teraz veľmi teším. Môj súper sa v posledných rokoch zlepšil ako boxer. Bude veľmi zábavné sledovať súboj ambiciózneho a bojovného dieťaťa proti velikánovi všetkých čias,“ povedal „železný Mike“, ktorý odišiel do boxerského dôchodku už pred 19 rokmi.

Jake Paul sa za morom preslávil ako youtuber a influencer, no v posledných rokoch sa intenzívne venuje aj kariére boxera.

Mike Tyson na archívnej snímke. Foto: SITA/AP, Stephen Flood
Mike Tyson Mike Tyson na archívnej snímke.

Profesionálom sa stal pred štyrmi rokmi. Zatiaľ absolvoval desať duelov, z ktorých vyhral deväť, pričom šesť triumfov sa zrodilo po knokaute súperov.

"Mojím cieľom je stať sa majstrom sveta a teraz mám šancu ukázať sa proti najväčšiemu svetovému šampiónovi v ťažkej váhe, najhoršiemu mužovi planéty a najnebezpečnejšiemu boxerovi všetkých čias. Čas uspať ‚železného Mikea‘,“povedal 27-ročný Paul.

Pôjde o prvé vysielanie streamovacej spoločnosti v rámci bojových športov a celkovo jej tretí živý športový prenos. Paulová spoločnosť Most Valuable Promotions (MVP) podpísala zmluvu s Netflixom už minulý rok.

„Jake Paul vs. Mike Tyson je zápas snov, ktorý sa vyskytne raz za život, a predpokladám, že to bude najsledovanejšia boxerská udalosť v modernej histórii boxu," uviedol spoluzakladateľ MVP Nakisa Bidarian.

Pamätný zápas Tyson vs. Douglas Fotogaléria - 7 fotiek Všetky fotky
James Douglas zasahuje Mika Tysona v pamätnom...
debata chyba
Viac na túto tému: #box #Mike Tyson #Jake Paul