Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Toto bol najväčší sen v mojom živote, vraví bojovník Lajoš Klein

Slovensko len o čosi vyše týždňa zažije premiéru v najprestížnejšej organizácii miešaných bojových umení.

18.09.2020 20:46
Ľudovít Lajoš Klein Foto: ,
Na snímke bojovník MMA Ľudovít Lajoš Klein.
debata

V rámci galavečera UFC 253 v Abú Zabí nastúpi Ľudovít Klein v súboji perovej váhy proti Novozélanďanovi Shaneovi Youngovi. Predzápasy v aréne Flash Forum na ostrove Yas sú na programe v noci z 26. na 27. septembra od 2.00 SELČ.

Dvadsaťpäťročný Klein dostal pozvánku na poslednú chvíľu po tom, ako mal Youngov pôvodný súper Nate Landwehr z USA pozitívny test na nový koronavírus.

„Mal som roztrasené kolená, keď som sa to dozvedel. Toto bol najväčší sen v mojom živote. Vo štvrtok sme podpísali kontrakt, bol to neopísateľný pocit a zážitok. Teším sa na všetko, čo tam na mňa čaká, všetko bude pre mňa nové. Idem si to tam užiť,“ povedal Klein v piatok, deň po podpise vysnívanej zmluvy. Do dejiska debutu v Spojených arabských emirátoch odcestuje už v nedeľu.

Člen trnavského klubu Spartakus Fight Gym si v profesionálnej kariére pripísal šestnásť triumfov a iba dve prehry. Víťaznú sériu ťahá od októbra 2017, odkedy dosiahol sedem úspechov za sebou. Na februárovom podujatí Oktagonu zdolal Poliaka Lukasza Sajewského technickým knokautom za necelé štyri minúty.

O dva roky starší Novozélanďan má profesionálnu bilanciu 13–4, v UFC sa po prehre s úradujúcim šampiónom perovej váhy Alexandrom Volkanovským radoval dvakrát za sebou. V klietke sa nepredstavil od vlaňajšieho februára. „Diváci sa určite môžu tešiť na brutálny zápas. Je tvrdý bojovník, píšu, že ešte neprehral pred časovým limitom. To mám ako motiváciu,“ vyhlásil Klein.

Jeho premiérový galavečer vyvrcholí dvoma titulovými súbojmi. Israel Adesanya bude obhajovať opasok v strednej váhe proti vyzývateľovi Paulovi Costovi, o uvoľnený titul v poloťažkej hmotnostnej kategórii sa pobijú Dominick Reyes a Jan Błachowicz.

Na tieto méty ašpiruje aj prvý Slovák v histórii UFC: „Je ťažké dostať sa do UFC, o to ťažšie bude udržať sa tam. Príde ďalšia výzva, pripravíme sa, aby sme dokázali prejsť aj cez nasledujúcu prekážku. Budujeme si cestu tam, kam to chceme dotiahnuť.“

Radosť zo svojho zverenca vyjadril na tlačovej konferencii aj jeden z trénerov Attila Végh: „Vedel som, odkedy som ho spoznal, že je šikovný chlapec. Je najväčší slovenský talent, má o tri, štyri triedy väčší potenciál než ostatní slovenskí bojovníci. Už predtým ukázal, že tam patrí, ale nie je jednoduché dostať sa tam. Bude tam veľká hviezda. Je to historický moment, som hrdý, že mám zverenca, ktorý je bojovník UFC.“

debata chyba
Viac na túto tému: #UFC #Ľudovít Lajoš Klein