Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Príprava na zápas storočia? Je to ako týranie

Sobotňajší galavečer Oktagon 15 sa nezmazateľne zapísal do histórie miešaných bojových umení (MMA) na území Česka a Slovenska.

10.11.2019 11:55
Végh Foto:
Attila Végh oslavuje triumf nad Karlosom Vémolom.
debata (1)

V mimoriadne sledovanom „Zápase storočia“ triumfoval rodák z Dunajskej Stredy Attila Végh nad najlepším český bojovníkom Karlosom Vémolom. Zápas trval iba 127 sekúnd, po ktorých Végh knokautoval svojho súpera.

Papierovým favoritom bol Vémola, ale svojim výkonom zaostal za očakávaniami. Végh bol od začiatku súboja veľmi aktívny, ľahký na nohách a napokon uštedril „Terminátorovi“ prvú prehru od augusta 2015.

Galavečer MMA Oktagon 15 - Végh vs. Vémola Fotogaléria - 14 fotiek Všetky fotky
Attila Végh a Karlos Vémola pred zápasom.

„Tvrdo sme s mojim tímom pracovali, všetkým ďakujem. Mal som štvormesačnú prípravu – bolo to doslova týranie. Takúto prípravu som nikdy nemal, Karlos ma nemohol ničím prekvapiť,“ povedal v televíznom rozhovore Végh.

Zápas storočia sme sledovali naživo.

Slovenský bojovník takisto priznal, že v „Zápase storočia“ očakávala verejnosť jeho prehru.

„Okrem môjho tímu, rodiny a verných fanúšikov mi nikto neveril. Hovorili mi, že aj keď prehráš, tak budeš náš šampión. Nakoniec to však vyšlo. Teraz potrebujem oddych, s manželkou čakáme bábätko, ale s kariérou rozhodne nekončím,“ skonštatoval v bezprostrednej reakcii po zápase Végh.

Zostrih zo zápasu.

Attila Végh upravil svoju bilanciu v profesionálnej kariére na 33 víťazstiev, deväť prehier a dve remízy. Zároveň dostal v pražskej O2 Arene otázku aj ohľadom možnej odvety s Karlosom Vémolom, pri ktorej sa mu trošku zaplietol jazyk.

„Ja takéto veci neriešim, na to máme ešte čas. Hlavné teraz je, že ‚spln sa mi senil‘ a som veľmi šťastný,“ dodal Végh.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #MMA #Karlos Vémola #Attila Végh #zápas storočia