Tretia medaila pre Slovensko. Šprintér Volko získal na Európskych hrách bronz

Slovenský šprintér Ján Volko získal na III. európskych hrách v Poľsku bronzovú medailu na trati 200 metrov.

25.06.2023 17:12 , aktualizované: 18:04
Ján Volko Foto: ,
Ján Volko.

O svojom výsledku sa dozvedel s odstupom troch dní a napodobnil tak osemstovkárku Gabrielu Gajanovú.

V nedeľných pretekoch elitnej divízie jeho čas 20,53 s zo štvrtkových súťaží II. divízie prekonali iba dvaja bežci a Slovensko tak získalo na podujatí tretí cenný kov.

Volko sa pridal ku strelkyni Kamile Novotnej, ktorá vybojovala striebro vo vzduchovej puške a Gajanovej, ktorá získala bronz taktiež ako pretekárka II. divízie. Najrýchlejší Slovák získal na EH medailu aj v roku 2019 v Minsku a to striebro na stovke.

Jolien Boumkwoová Čítajte viac Atletická kuriozita roka. Komický výkon guliarky, poslali ju šprintovať cez prekážky

Najrýchlejší čas na 200 m v nedeľu zaznamenal Francúz Ryan Zeze (20,29). Volka prekonal ešte aj druhý Poliak Albert Komaňski za 20,50.

„Za bronz som vzhľadom na to, aká silná bola konkurencia v prvej divízii, veľmi vďačný. Ďakujem celému môjmu tímu, ktorý ma na hry dobre pripravil. Pre čo najlepší výsledok sme všetci urobili maximum. Ani ziskom bronzu sa však môj názor na tento systém nemení. Táto súťaž nie je dobre vymyslená. Vyhodnocovať šprintérov z troch rôznych divízií bez priamej konfrontácie v rovnaký deň a v rovnakom behu je podľa mňa nezmysel,“ uviedol Volko podľa portálu atletika.sk