Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Volko zopakoval slovenský rekord v behu na 100 m. Slováci potešili

Slovenský šprintér Ján Volko obsadil na 30. Svetovej letnej univerziáde v Neapole štvrté miesto v behu na 100 metrov.

09.07.2019 21:41 , aktualizované: 22:41
Británia atletika SR Volko ME halové 60m... Foto: ,
Slovenský šprintér Ján Volko zopakoval svoje maximum.
debata

Dvadsaťdvaročný reprezentant zopakoval v utorňajšom finále čas 10,36 s (-0,1 m/s) z rozbehov a od tretieho Brazílčana Rodriga Pereiru do Nascimenta ho delili len štyri stotiny sekundy.

Z titulu sa tešil ďalší pretekár z juhoamerickej krajiny Paulo Andre Camilo, keď triumfoval časom 10,09 s. Druhý skončil Chederick van Wyk z Juhoafrickej republiky výkonom 10,23 s.

"Je to výborný výsledok, sme spokojní. Avšak boj s teplom a dezorganizáciou pokračuje ďalej. Tipovala som pred finále, že na bronz bude stačiť 10,32. Presne to vyšlo, len škoda, že medailu nemá Janko. Na štadióne bolo obrovské teplo, nezafúkal ani slabý vetrík. Program atletických súťaží pravidelne mešká, pred semifinále sedeli šprintéri 20 minút na schodoch.

O nasadení do dráh v semifinále sa radšej nebudem zmieňovať, nechápem, podľa akých pravidiel ho robili… Vzhľadom na podmienky, v akých sa súťaží, je aj štvrté miesto skvelý výsledok. Obdivujem Janka, ako to napokon všetko zvládol," uviedla Volkova trénerka Naďa Bendová pre portál atletika.sk.

Volko postúpil do finále časom, keď v 1. semifinále obsadil výkonom 10,39 s (vietor +0,4 m/s) tretie miesto. V pondelok triumfoval vo svojom rozbehu v osobnom sezónnom a slovenskom maxime 10,36 (vietor +0,7 m/s), to nakoniec zopakoval aj vo finále.

Daniela Ledecká sa prebojovala do finále behu na 400 m prekážok, keď v utorňajšom 1. semifinále obsadila štvrtú priečku výkonom 56,95 s a medzi najlepšiu osmičku postúpila s časom.

„Po mojom semifinále som verila, že by to mohlo stačiť na postup, no kým som to nevedela stopercentne, nechcela som to zakríknuť. Dnes sa mi bežalo veľmi dobre, vo finále by som rada zlepšila svoj slovenský rekord,“ citoval ju portál atletika.sk.

Daniela Ledecká skončila na 400 m prekážok... Foto: Pravda, Ľuboš Pilc
Daniela Ledecká Daniela Ledecká skončila na 400 m prekážok šiesta, no časom 56,79 s sa postarala o slovenský rekord.

Najlepší výkon dvadsaťdvaročnej pretekárky v kariére 56,79 s z júnového mítingu P-T-S je taktiež aj slovenský rekord. Finále je na programe v stredu o 20.30 h.

Šimon Bujna si vytvoril v behu na 400 metrov nový osobný rekord časom 46,94 s. Vo svojom 2. semifinále ale obsadil až 5. miesto a vo finále sa nepredstaví, celkovo skončil na 14. mieste.

V dopoludňajšom programe nepostúpil prekážkar Jakub Bottlík z rozbehov na 400 m. V 1. rozbehu obsadil šieste miesto časom 52,52 sekundy. Za postupovou štvrtou priečkou zaostal o viac ako sekundu.

Nedarilo sa ani oštepárovi Maximiliánovi Slezákoví, ktorému výkon 69,55 m v kvalifikácii stačil iba na ôsmu pozíciu, ďalej postúpili prví šiesti.

debata chyba
Viac na túto tému: #Ján Volko #Daniela Ledecká #Svetová letná univerziáda