Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Zarezal súpera, potom spieval na pódiu a oslavoval titul. Rozhodca dostal doživotný zákaz

Vtipná situácia, ktorej sa ani nechce veriť. Rozhodca Jan Smit mal v holandskej amatérskej futbalovej súťaži pod dohľadom kľúčový zápas medzi mužstvami St. George a SV De Valken (2:2).

16.05.2024 14:02
futbalový rozhodca Foto:
Ilustračná snímka: Futbalový rozhodca v Holandsku si už nezapíska.

Hosťujúcim hráčom udelil tri červené karty, navyše nastavil až pätnásť minút, v priebehu ktorých domáci vyrovnali a zariadili si zisk titulu.

Aby toho nebolo málo, Smit so St. George búrlivo oslavoval získanú trofej. Výsledok? Doživotný zákaz rozhodovania v holandskom futbale.

Medzi futbalistami v klubových farbách si oblečený do voľnočasovej košele užíval radosť. Nad hlavu zdvihol tanier pre víťaza súťaže, vlnil sa do rytmu triumfálnych piesní a občas si aj zaspieval. Asi funkcionár, možno zamestnanec klubu, mysleli by ste si. Omyl.

Tajomným mužom, ktorý si plnými dúškami vychutnával majstrovské oslavy St. George, bol rozhodca Jan Smit. Niekoľko desiatok minút predtým pritom viedol zápas víťaza štvrtej holandskej ligy proti SV De Valken (2:2).

Viedol je to správne slovo. Smit ako správny šofér tušil, aká má byť cieľová destinácia celého zápasu.

Hráčom hostí dal tri červené, jednu ukázal aj trénerovi Remcovi Wachterovi. Domáci napriek tomu na konci riadneho hracieho času prehrávali o gól.

futbal rozhodca sprej Čítajte viac Priniesol revolučnú novinku. FIFA musí zaplatiť 37 miliónov mužovi, ktorý zmenil futbal

Smit sa rozhodol nastaviť 15 minút, v priebehu ktorých brankár St. George hlavičkou vyrovnal. Konečný hvizd za nerozhodného stavu znamenal začiatok majstrovských osláv, ktorých sa Smit s chuťou zúčastnil.

„Rozhodca ignoroval zdvihnuté zástavky asistentov a odmietal pískať ofsajdy. Bol to bol s veternými mlynmi,“ napísali webové stránky De Valkenu.

Jude Bellingham Čítajte viac Paradox u finalistu Ligy majstrov: Zarobí viac, keď boj o trofej prehrá. Ako je to možné?

Klub neváhal, proti rozhodcovi podal sťažnosť u holandského futbalového zväzu. Nasledovala rázna reakcia. Smit už si v žiadnom zápase domácej súťaže do konca života nezapíska. Nešlo pritom o jeho prvý prehrešok. Jeho vylúčenie viselo na vlásku už pred tromi rokmi.

Ako na trest 61-ročný rozhodca reagoval? „Zaspieval som si pesničku a zdvihol nad hlavu trofej. To predsa nič neznamená,“ komentoval Smit. Vtipná obhajoba ešte vtipnejšej situácie.

Platy trénerov účastníkov ME vo futbale 2024 Fotogaléria - 25 fotiek Všetky fotky
Pozrite si ročné platy trénerov všetkých 24...
Viac na túto tému: #futbalový rozhodca #holandský futbal