ZOH 2022: Program a výsledky Utorok 8. februára
AKROBATICKÉ LYŽOVANIE
Big air
Ženy – finále
1. Eileen Gu (Čína) 188,25 b., 2. Tess Ledeuxová (Fr.) 187,50, 3. Mathilde Gremaudová (Švaj.) 182,50, 4. Megan Oldhamová (Kan.) 178,00, 5. Kirsty Muirová (V. Brit.) 169,00, 6. Sarah Höfflinová (Švaj.) 158,75, 7. Johanne Killiová (Nór.) 153,25, 8. Olivia Asselinová (Kan.) 147,50, 9. Anni Karavaová (Fín.) 136,50, 10. Anastasia Tatalinová (ROC) 122,50.
ALPSKÉ LYŽOVANIE
muži – super G
1. Matthias Mayer (Rak.) 1:19,94 min, 2. Ryan Cochran-Siegle (USA) +0,04 s, 3. Aleksander Aamodt Kilde +0,42, 4. Adrian Smiseth Sejersted (obaja Nór.) +0,74, 5. Vincent Kriechmayr (Rak.) +0,76, 6. James Crawford (Kan.) +0,85, 7. Romed Baumann +1,16, 8. Andreas Sander (obaja Nem.) +1,27, 9. Blaise Giezendanner (Fr.) +1,32, 10. Trevor Philp (Kan.) +1,40
BEH NA LYŽIACH
Šprint voľne
ženy – finále
1. Jonna Sundlingová 3:09,68 min, 2. Maja Dahlqvistová (obe Švéd.) +2,88, 3. Jessica Digginsová +3,16, 4. Rosie Brennanová (obe USA) +4,49, 5. Nadine Fähndrichová (Švaj.) +7,21, 6. Emma Ribomová (Švéd.) +11,11, 7. Veronika Stepanovová (ROC), 8. Maiken Caspersen Fallová, 9. Tiril Udnes Wengová (obe Nór.), 10. Victoria Carlová (Nem.) …, v kvalifikácii: 57. Barbora KLEMENTOVÁ +25,84, 63. Alena PROCHÁZKOVÁ +27,81, 72. Kristína SIVOKOVÁ (všetky SR) +37,22
muži – finále
1. Johannes Hösflot Kläbo (Nór.) 2:58,06 min, 2. Federico Pellegrino (Tal.) +0,26 s, 3. Alexander Terenťjev (ROC) +1,31, 4. Joni Mäki (Fín.) +2,12, 5. Arťom Maľcev (ROC) +3,59, 6. Oskar Svensson (Švéd.) +6,17, 7. Richard Jouve (Fr.), 8. Sergej Usťugov (ROC), 9. Lucas Chanavat (Fr.), 10. Haavard Solaas Taugboel (Nór.)
BIATLON
muži – vytrvalostné preteky na 20 km
1. Quentin Fillon Maillet (Fr.) 48:47,4 min (2), 2. Anton Smolski (Biel.) +14,8 s (0), 3. Johannes Thingnes Bö (Nór.) +31,1 (2), 4. Maxim Cvetkov (ROC) +34,9 (1), 5. Scott Gow (Kan.) +1:05,6 min (1), 6. Benedikt Doll (Nem.) +1:07,1 (2), 7. Roman Rees (Nem.) +1:21,6 (1), 8. Tarjei Bö (Nór.) +1:29,6 (1), 9. Fabien Claude (Fr.) +1:38,1 (2); 10. Alexander Loginoc (ROC) +1:40,2 (3), … 43. Michal ŠIMA (SR) +5:21,6 (2), 80. Tomáš SKLENÁRIK (SR) +9:20,7 (5), 84. Matej BALOGA (SR) +9:59,7 (4), 88. Šimon BARTKO (SR) +11:04 (7)
CURLING
Miešané tímy
zápas o 3. miesto
Švédsko – Veľká Británia 9:3
finále
Taliansko – Nórsko 8:5
KRASOKORČUĽOVANIE
muži – krátky program
1. Nathan Chen (USA) 113,97 b. – svetový rekord, 2. Juma Kagijama 108,12, 3. Šoma Uno (obaja Jap.) 105,90, 4. Cha Junhwan (Kór. rep.) 99,51, 5. Morisi Kvitelašvili (Gruz.) 97,98, 6. Jason Brown (USA) 97,24, 7. Jevgenij Semenenko (ROC) 95,76, 8. Juzuru Hanju (Jap.) 95,15, 9. Keegan Messing (Kan.) 93,24, 10. Kevin Aymoz (Fr.) 93,00
HOKEJ
Ženy
A-skupina
USA – Kanada 2:4
Fínsko – ROC 5:0
B-skupina
Japonsko – Česko 3:2 sn
Švédsko – Dánsko 3:1
RÝCHLOKORČUĽOVANIE
11.30 muži – 1500 m
1. Kjeld Nuis 1:43,21 min – olympijský rekord, 2. Thomas Krol (obaja Hol.) 1:43,55, 3. Kim Min-sok (Kór.rep.) 1:44,24, 4. Peder Kongshaug (Nór.) 1:44,39, 5. Connor Howe (Kan.) 1:44,86, 6. Joey Mantia (USA) 1:45,26, 7. Čung-jen Ning (Čína) 1:45,28, 8. Sergej Trofimov (Rus.) 1:45,32, 9. Marcel Bosker (Hol.) 1:45:42, 10. Seitaro Ičinohe (Jap.) 1:45,53
SANE
ženy – 3. a finálová 4. jazda
1. Natalie Geisenbergerová (Nem.) 3:53,454 min., – 2. Anna Berreiterová (Nem.) +0,493, 3. Tatjana Ivanovová (ROC) +1,053, 4. Madeleine Egleová (Rak.) +1,355, 5. Hanah Procková (Rak.) +1,370, 6. Lisa Schulteová (Rak.) +1,431, 7. Julia Taubitzová (Nem.) +1,979, 8. Eliza Tirumová (Lot.) +1,987, 9. Natalie Maagová (Švajč.) +2,486, 10. Andrea Vötterová (Tal.) +2,523…25. Katarína ŠIMOŇÁKOVÁ (SR) +4,685
SNOUBORDING
Paralelný obrovský slalom
ženy – finále
1. Ester Ledecká (ČR), 2. Daniela Ulbingová (Rak.), 3. Gloria Kotniková (Slo.)
muži – finále
1. Benjamin Karl (Rak.), 2. Timo Mastnak (Slo.), 3. Vic Wild (ROC)