Ohlasy: Nad Tatrou sa blýska. Ramsayho mladý tím píše históriu

Dokázali to! Slovenskí hokejisti získali na zimných olympijských hrách 2022 v Pekingu bronzové medaily.

19.02.2022 16:46
slovenskí hokejisti Foto:
Predzápasové sústredenie sa Slovákov.
debata (14)

V dramatickom súboji o tretie miesto zdolali Švédsko 4:0 a získali pre Slovensko prvý cenný kov spod piatich kruhov v ére samostatnosti.

Čo na historický 19. február 2022 hovoria svetové médiá?

Expressen (Švéd.): Šok, sme bez medaily. Slováci boli skvelí počas celého turnaja a zaslúžene berú bronz. Od úvodných minút diktovali tempo hry a poslali Švédov domov s prázdnymi rukami.

Obsah vznikol v spolupráci Pravdy s MALL.TV.

Aftonbladet (Švéd.): Tri korunky bez medaily. Švédi boli ako mŕtvi, povedal legendárny Peter Forsberg. Slováci ich vygumovali.

Kapitán Lander tresol dverami po prestávke, ale ani to nepomohlo mužstvo prebrať. So spoluhráčmi zostali po semifinálovej prehre s Ruskom na dne.

Sport Express (Rus.): Historická chvíľa pre Slovensko. Dva góly do prázdnej bránky ukončili čakanie Slovenska na medailu z olympiády.

hokejový turnaj Dávame do pozornosti Peking 2022: Všetko o hokejovom turnaji na ZOH

Championat (Rus.): Slafkovského dva góly zariadili bronz pre Slovensko, prvú medailu pre krajinu pod piatimi kruhmi.

idnes.cz: Historický bronz, Ramsayho mladý tím zdolal favorita. Partia okolo kapitána Hrivíka prekvapila matných Švédov a zdolala ich 4:0.

Sedem gólov na turnaji zaznamenal len 17-ročný Juraj Slafkovský, ktorý skóroval dva razy aj vo finále. Rybár skvelé výkony v bránke zavŕšil čistým kontom.

Čína ZOH2022 Peking Hokej o bronz SR Švédsko Čítajte viac Historický úspech! Slováci zvládli veľký boj a majú bronzové medaily

isport.cz: Historická medaila, Nad Tatrou sa blýska! Slovenský tím prepísal svoju olympijskú históriu, keď zdolal Švédsko v súboji o bronz.

Dvakrát skóroval Juraj Slafkovský, ku ktorému sa pridali aj Pavol Regenda a Samuel Takáč. Švédov vynuloval brankár Patrik Rybár.

ZOH: Slovensko - Švédsko, zápas o bronz Fotogaléria - 21 fotiek Všetky fotky
Patrik Rybár počas rozcvičky pred zápasom.