ONLINE: Novinka pre Fialkovú, Shiffrinová znova s prázdnymi rukami

17.02.2022 05:51 , aktualizované: 16:24
Mikaela Shiffrinová Foto: ,
Mikaela Shiffrinová počas alpskej kombinácie.
debata (2)

15.55 Krasokor­čuliarka Ruského olympijského výboru (ROC) Anna Ščerbakovová získala zlatú medailu v súťaži sólistiek na ZOH 2022 v Pekingu.

Druhá skončila jej krajanka Alexandra Trusovová, tretia bola Japonka Kaori Sakamotová. Len 15-ročná líderka po krátkom programe Kamila Valijevová (ROC) skončila až štvrtá.

13.35 Nórski združenári Espen Björnstad, Espen Andersen, Jens Luraas Oftebro a Jörgen Graabak suverénne triumfovali vo štvrtkovej tímovej súťaži na ZOH 2022 v Pekingu.

Striebro získali Nemci Manuel Faisst, Julian Schmid, Eric Frenzel a Vinzenz Geiger s mankom 54,9 sekundy. Japonci Jošito Watabe, Hideaki Nagai, Akito Watabe a Rjota Jamamoto zaostali o 55,2 s a vybojovali si bronz.

12.49 Fíni sú náš vzor i strašiak. Z tragédie vo Vancouvri sme sa už vyspali, povedal Martin Cibák v relácii TV Pravda – Fair Play.

Slováci sa pripravujú na Fínov Fotogaléria - 9 fotiek Všetky fotky
Marek Hrivík počas tréningu pred semifinálovým...

Niekdajší slovenský reprezentant nerád spomína na ZOH 2010. Verí však, že výber Craiga Ramsayho môže napraviť ich zaváhanie a získať pre Slovensko prvú hokejovú medailu z olympiády.

11.47 Do pekla, čo to so Slafkovským robia? Fínsky novinár nerozumie jeho klubu, vraví fínsky novinár Pekka Jalonen z portálu Iltalehti v rozhovore pre Pravdu.

"Podľa mňa však Fínsko vyhrá 3:1 a posledný gól strelí pri power play do prázdnej slovenskej bránky, doplnil Jalonen.

Juraj Slafkovský Čítajte viac Do pekla, čo to so Slafkovským robia? Fínsky novinár nerozumie jeho klubu

11.12 Japonská rýchlokorčuliarka Miho Takagiová získala na ZOH 2022 v Pekingu zlatú medailu na 1000 m. Vo štvrtok triumfovala v olympijskom rekorde 1:13,19 minúty pred striebornou Holanďankou Juttou Leerdamovou (+0,64) a bronzovou Američankou Brittany Boweovou (+1,42).

9.10 Švédska akrobatická lyžiarka Sandra Näslundová získala zlatú medailu vo štvrtkovom skikrose na ZOH 2022 v Pekingu. Vo veľkom finále zdolala striebornú Kanďanku Marielle Thompsonovú, bronz po verdikte rozhodcov získala Nemka Daniela Maierová.

7.50 Hokejistky Kanady získali zlaté medaily na ZOH v Pekingu. Vo štvrtkovom severoamerickom finále olympijského turnaja vyhrali nad obhajkyňami z USA 3:2 a pripísali si rekordný piaty triumf pod piatimi kruhmi. Bronz si už v stredu zabezpečili Fínky.

7.33 Švajčiarska lyžiarka Michelle Gisinová obhájila olympijské zlato v alpskej kombinácii. Vo štvrtkovej súťaži zdolala krajanku Wendy Holdenerovú o 1,05 sekundy, tretie miesto obsadila Talianka Federica Brignoneová (+1,85). Američanka Mikaela Shiffrinová nedokončila slalomové kolo a v Pekingu vyšla v individuálnych súťažiach medailovo naprázdno.

medilová bilancia Mohlo by Vás zaujímať Peking 2022: Kto je najúspešnejší? Pozrite si medailovú bilanciu

5.47 Prvá účasť na olympiáde. Post jednotky medzi strelcami. Päť gólov v piatich zápasoch. A to všetko len v sedemnástich rokoch.

Juraj Slafkovský je hviezdou hokejového turnaja na zimných olympijských Hrách 2022 v Pekingu. Česi ho prirovnávajú k Jaromírovi Jágrovi či Mariánovi Hossovi.

„Ja a Jágr? Blbosť,“ vraví Slafkovský.

5.10 Reprezen­tanti USA v curlingu mužov budú na ZOH v Pekingu bojovať o medaily. Obhajcovia zlatých medailí si miestenku medzi elitným kvartetom definitívne zabezpečili triumfom nad Dánskom 7:5 a v semifinále ich už vo štvrtok čaká víťaz základnej časti Veľká Británia. Druhú semifinálovú dvojicu tvoria Švédsko a Kanada.

4.53 Slovenská biatlonistka Paulína Fialková absolvuje svoje posledné vystúpenie na ZOH v Pekingu o jeden deň skôr ako bolo plánované. Preteky s hromadným štartom žien totiž organizátori preložili pre očakávaný mráz a vietor zo soboty na piatok, keď sa pôjde aj „mass“ mužov.

Podľa agentúry APA by mala teplota v sobotu v dejisku biatlonových súťaží klesnúť až na mínus 18 stupňov Celzia, v piatok sa očakáva „iba“ –13 stupňov.

Preteky s hromadným štartom žien na 12,5 km odštartujú 18. februára o 8.00 SEČ, muži pôjdu rovnakú disciplínu na 15 km o dve hodiny neskôr. Fialková si účasť medzi tridsiatkou štartujúcich definitívne zabezpečila 10. miestom v stíhacích pretekoch žien.

program zoh Mohlo by Vás zaujímať Peking 2022: Kto, s kým, kedy? Pozrite si program olympiády

4.38 Rakúska lyžiarka Christine Scheyerová figurovala na čele po prvej časti alpskej kombinácie na ZOH 2022 v Pekingu. Po kombinačnom zjazde viedla s náskokom jedinej stotiny pred Češkou Ester Ledeckou, tretia bola ďalšia Rakúšanka Ramone Siebenhoferová (+0,14).

Američanke Mikaele Shiffrinovej patrila priebežne piata priečka s mankom iba 56 stotín sekundy, čím sa pred slalomovou časťou (7.00 SEČ) dostala do pozície jasnej topfavoritky na zisk zlatej medaily.

Shiffrinová ako úradujúca svetová šampiónka v kombinácii stále čaká na svoj prvý cenný kov z Pekingu. Dvojnásobná olympijská víťazka vypadla v slalome i obrovskom slalome, v super-G skončila deviata a v zjazde na 18. priečke.