Nový Hossa s postavou drevorubača. Ja a Jágr? Blbosť, vraví Slafkovský

Prvá účasť na olympiáde. Post jednotky medzi strelcami. Päť gólov v piatich zápasoch. A to všetko len v sedemnástich rokoch. Juraj Slafkovský je hviezdou hokejového turnaja na zimných olympijských hrách 2022 v Pekingu.

17.02.2022 05:00
Slovensko, USA Foto: ,
Juraj Slafkovský oslavuje svoj piaty gól na olympiáde v Pekingu.
debata (13)

Slovenský útočník pomohol k postupu národného mužstva do piatkového semifinále proti Fínsku (5.10).

V prvej tretine parádne otvoril skóre. Rýchla strela švihom českým médiám pripomenula ich najslávnejšieho hráča – Jaromíra Jágra.

„Ja a Jágr? Blbosť. Veď on je v päťdesiatke niekde inde ako ja v sedemnástich,“ vravel Slafkovský skromne.

Na webe idnes.cz ho prirovnávajú k tanečníkovi s pukom, ktorý má stavbu tela ako drevorubač a nápadne pripomína niekdajšieho reprezentanta Mariána Hossu.

hokejový turnaj Dávame do pozornosti Peking 2022: Všetko o hokejovom turnaji na ZOH

Urastený krídelník (192 cm, 99 kg) je senzáciou turnaja a v záverečnej tretine súboja proti USA (3:2 sn) si vypýtal miesto v prvom útoku.

„Urobil na mňa dojem všetkým, čo robí. Má skvelú postavu, rýchle nohy a skvelé ruky,“ pochválil najmladšieho člena tímu kouč Slovenska Craig Ramsay.

Nie div, že Slafkovský púta pozornosť zámorských médií i skautov. Sám sa však najbližším draftom NHL (7. a 8. júla) veľmi nezaťažuje.

„Je jedno, ktorého ma vyberú. Hlavne, aby sme domov na Slovensko priniesli medailu,“ reagoval Slafkovský.