ONLINE: Čerňanská má za sebou premiéru, prvé zlato pre Maďarsko

Zimné olympijské Hry 2022 v Pekingu pokračujú. Desiaty deň najväčšieho športového sviatku roka sme sledovali naživo.

13.02.2022 05:26 , aktualizované: 12:39
Čína Peking ZOH2022 Čerňanská Monoboby Foto: ,
Slovenská bobistka Viktória Čerňanská v druhej jazde v novej olympijskej disciplíne monoboby žien v stredisku Jen-čching na ZOH 2022 v Pekingu.

16.00 Hokejisti USA si vybojovali priamy postup do štvrťfinále olympijského turnaja v Pekingu. V záverečnom zápase základnej A-skupiny zdolali Nemecko 3:2 a ako jediní získali v základných skupinách plný počet deväť bodov.

V A-skupine obsadili 1. miesto pred Kanadou, ktorá zdolala domáci výber 5:0, Nemeckom a Čínou.

13.55 Maďarský šortrekár Shaoang Liu získal zlatú medailu na ZOH v Pekingu v pretekoch na 500 m. Triumfoval pred reprezentantom Ruského olympijského výboru (ROC) Konstantinom Ivlijevom, bronz vybojoval Kanaďan Steven Dubois.

13.15 Šortrekárky Holandska triumfovali v štafete na 3000 m na ZOH 2022 v Pekingu. Striebro získali reprezentantky Kórejskej republiky, bronz patrí domácim Číňankám.

12.21 Francúzsky biatlonista Quentin Fillon Maillet vybojoval na ZOH v Pekingu zlatú medailu v stíhacích pretekoch na 12,5 km. V nedeľu predviedol bezchybnú streľbu a zvíťazil s náskokom 28,6 sekundy pred Nórom Tärjei Böom.

Bronz získal Eduard Latypov reprezentujúci Ruský olympijský výbor (+35,3). Víťaz šprintu Johannes Thingnes Bö po streleckom krachu, keď musel absolvovať až sedem trestných okruhov, dobehol na konečnom piatom mieste (+2:13,7). Slovensko nemalo v súťaži zastúpenie.

11.30 Hokejisti Fínska a Švédska postúpili priamo do štvrťfinále olympijského turnaja v Pekingu.

Fíni vyhrali nad rivalom 4:3 po predĺžení, hoci v nedeľnom zápase prehrávali 0:3. Stali sa tak s ôsmimi bodmi víťazmi „slovenskej“ C-skupiny, istý postup do štvrťfinále majú aj sedembodoví Švédi.

Fínsko, gól Čítajte viac Fíni otočili z 0:3 a postúpili do štvrťfinále. Priamo idú aj Švédi

09.55 Bežci na lyžiach Ruského olympijského výboru (ROC) suverénne triumfovali v nedeľnej štafete na 4×10 km na ZOH 2022 v Pekingu.

Alexej Červotkin, Alexander Boľšunov, Denis Spicov a Sergej Usťugov získali zlaté medaily s náskokom 1:07,2 minúty pred striebornými Nórmi, bronz putuje do Francúzka (+1:16,4).

09.01 Švajčiarsky lyžiar Marco Odermatt sa stal víťazom nedeľného obrovského slalomu na ZOH 2022 v Pekingu.

Slovenskí reprezentanti Adam a Andreas Žampovci zajazdili kvalitné jazdy. Adama klasifikovali v cieli na 15. mieste, Andreas bol 16.

08.10 Slovenskí hokejisti zvíťazili v záverečnom dueli v C-skupine ZOH 2022 v Pekingu nad Lotyšskom 5:2 a v tabuľke obsadili so ziskom troch bodov tretie miesto.

hokejový turnaj Dávame do pozornosti Peking 2022: Všetko o hokejovom turnaji na ZOH

05.42 Švajčiarsky lyžiar Marco Odermatt bol na čele po 1. kole nedeľného obrovského slalomu na ZOH 2022 v Pekingu.

Viedol o 4 stotiny sekundy pred Rakúšanom Stefanom Brennsteinerom, na tretej priečke figuroval úradujúci majster sveta v tejto disciplíne Mathieu Faivre z Francúzska, ktorý zaostal o 0,08 s.

Slovenskí reprezentanti Adam Žampa (+2,93) a Andreas Žampa (+3,22) sa usadili na 21. a 23. pozícii.

05.11. Slovenská bobistka Viktória Čerňanská figuruje po dvoch jazdách v súťaži ženských monobobov na ZOH 2022 v Pekingu na 15. priečke so stratou 3,06 sekundy na americkú líderku Kaillie Humphriesovú.

Čerňanská obsadila v prvej nedeľnej jazde spoločnú 12. priečku so stratou 1,31 sekundy na Humphriesovú. Rovnaký čas ako Slovenka dosiahla aj Kanaďanka Cynthia Appiahová. V druhej jazde si Čerňanská pohoršila, v porovnaní s prvou dosiahla o 66 stotín sekundy horší čas.

V ľadovom tobogane v Jen-čchingu má Humphriesová nakročené za zlatou medailou. Po polovici súťaže vedie o 1,04 sekundy pred Kanaďankou Christine de Bruinovou, tretia je Nemka Laura Nolteová (+1,22).

05.02 Kvalifi­káciu slopestyle akrobatických lyžiarok na ZOH 2022 v Pekingu preložili organizátori minimálne o dve hodiny. Môžu za to nepriaznivé poveternostné podmienky, informovala agentúra dpa.

Prvé z dvoch kôl nedeľnej kvalifikácie sa malo podľa pôvodného programu začať o 3.00 SEČ, po najnovšom verdikte neodštartuje v Genting Snow Parku skôr ako o 5.00 SEČ. V štartovej listine figuruje aj domáca hviezda Eileen Gu, ktorá získala zlato v Big Air.

04.56 Slovenská bobistka Viktória Čerňanská má za sebou olympijskú premiéru. V nedeľnej úvodnej jazde na ZOH 2022 v Pekingu obsadila v súťaži monobobov spoločnú 12. priečku so stratou 1,31 sekundy na Američanku Kaillie Humphriesovú.

Rovnaký čas ako Slovenka dosiahla aj Kanaďanka Cynthia Appiahová.

Humphriesová si v ľadovom tobogane v Jen-čchingu vytvorila pred druhou jazdou (4.00 SEČ) náskok 0,30 sekundy pred Nemkou Laurou Nolteovou, tretí najlepší čas zašla Kanaďanka Christine de Bruinová (+0,68 s).

Monoboby žien sú novou olympijskou disciplínou. Medaily v nej rozdajú po tretích a štvrtých jazdách v pondelok 14. februára.

Viac na túto tému: #online #ZOH 2022 #Peking 2022