Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Ďalšie sklamanie. Shiffrinová neuspela ani v super G

Švajčiarska lyžiarka Lara Gutová-Behramiová získala na ZOH 2022 v Pekingu zlatú medailu v piatkovom super G.

, 11.02.2022 05:25
Beijing Olympics Alpine Skiing Shiffrin Foto: ,
Mikaela Shiffrinová na trati super G v Pekingu.
debata (44)

O 22 stotín sekundy predstihla Rakúšanku Mirjam Puchnerovú, bronz si vybojovala ďalšia Švajčiarka Michelle Gisinová, ktorá zaostala 0,30 s.

Slovenské reprezentantky Petra Hromcová (+6,60) a Rebeka Jančová (+6,67) obsadili 38. a 39. priečku, nová olympijská víťazka v slalome Petra Vlhová neštartovala.

vlhová Dávame do pozornosti Peking 2022: Všetko o Petre Vlhovej na ZOH

Gutová-Behramiová patrila ako úradujúca majsterka sveta v tejto disciplíne k topfavoritkám súťaže. Na trať „Skala“ sa vydala s číslom 7, v hornej a predovšetkým prostrednej časti išla výborne.

Držala si vhodnú líniu a na poslednom medzičase si vybudovala náskok až sedem desatín sekundy. V najspodnejšom úseku prišla o jeho časť, zostala však v zelených číslach a neprekonala ju už žiadna zo súperiek.

Vo veku 30 rokov sa dočkala najcennejšej olympijskej medaily, ktorá jej v zbierke chýbala. Na konte mala bronz zo zjazdu v Soči 2014 aj obrovského slalomu na ZOH 2022.

V kariére sa pýši aj dvoma titulmi svetovej šampiónky z minulého roka (bilancia na MS 2–3–3), veľkým glóbusom za prvenstvo v celkovom poradí Svetového pohára 2015/2016, tromi malými sezónnymi trofejami za super-G (2014, 2016, 2021) a 34 víťazstvami v pretekoch prestížneho seriálu.

Petra Vlhová, Peking 2022 Čítajte viac Olympiáda je psychologická hra. Zvíťazila Petrina hlava

Obhajkyňa senzačného zlata z Pjongčangu 2018 Ester Ledecká, ktorá už v Pekingu obhájila titul v paralelnom obrovskom slalome na snouborde, sa na trať vydala s číslom 2.

S trojdňovým odstupom medzi súťažami v dvoch rôznych športoch to Češke na ďalšiu medailu nevydalo len tesne, keď na Gisinovú stratila trinásť stotín a obsadila piatu pozíciu.

Rakúšanke Tamare Tipplerovej na štvrtej priečke chýbali na pódiové umiestnenie tri stotiny.

Američanka Mikaela Shiffrinová zažila ďalšie pekinské sklamanie.

Po vypadnutiach v prvom kole obrovského slalomu i slalomu začala v rýchlostnej disciplíne nádejne, no v prostrednej a spodnej pasáži nabrala manko, ktoré sa v cieli vyšplhalo na 0,79 s a stačilo na deviatu priečku.

44 debata chyba
Viac na túto tému: #ZOH 2022 #super G #alpské lyžovanie #Peking 2022