ONLINE: Strašidelný deň pre americkú fenoménku, Nóri s ďalším zlatom

Zimné olympijské Hry 2022 v Pekingu pokračujú. Šiesty deň najväčšieho športového sviatku roka sledujeme naživo.

Mikaela Shiffrinová Foto: ,
Kritický moment, po ktorom Mikaela Shiffrinová vypadla aj v slalome.
debata (4)

19.22 Na zimných olympijských hrách v Pekingu sa v stredu objavil prvý dopingový prípad Pozitívny test mal iránsky alpský lyžiar Hossein Saveh Shemshaki.

15.46 Nemeckí sánkari Tobias Wendl s Tobiasom Arltom vyhrali súťaž dvojíc na ZOH 2022 v Pekingu.

V ľadovom tobogane strediska Jen-čching triumfovali o 99 tisícin pred krajanmi Tonim Eggertom so Sachom Beneckenom a zavŕšili zlatý hetrik. Bronz vybojovali Rakúšania Thomas Steu a Lorenz Koller, ktorí za víťazmi zaostali o 0,511 s.

15.03 Juhokórej­ský šortrekár Hang Tä-hon získal zlatú medailu v pretekoch na 1500 m na ZOH v Pekingu. Na striebornej pozícii prišiel do cieľa Kanaďan Steven Dubois, za ktorým mal minimálnu stratu bronzový reprezentant Ruského olympijského výboru Semjon Jelistratov.

program zoh Mohlo by Vás zaujímať Peking 2022: Kto, s kým, kedy? Pozrite si program olympiády

12.40 Nemecký reprezentant v severskej kombinácii Vinzenz Geiger triumfoval na ZOH 2022 v Pekingu v súťaži na strednom mostíku. Do cieľa prišiel s náskokom +0,8 s pred Nórom Jörgenom Graabakom a o 6,6 s pred Rakúšanom Lukasom Greidererom.

12.22 V otváracom zápase hokejového turnaja na ZOH 2022 v Pekingu zvíťazili hráči Ruského olympijského výboru (ROC) nad Švajčiarskom 1:0. Jediný gól zápasu strelil v 20. minúte Anton Slepyšev.

10.22 Japonec Rjota Jamamoto vedie po skokanskej časti súťaže v severskej kombinácii na strednom mostíku na ZOH 2022 v Pekingu. Skočil 108 m a dostal 133 bodov.

ZOH 2022: zlaté druhé kolo Petry Vlhovej Fotogaléria - 25 fotiek Všetky fotky
Zlatý úsmev Petry Vlhovej.

9.56 Prečítajte si glosu nášho redaktora Michala Gavroňa k triumfu Petry Vhovej.

9.18 Americká snoubordistka Lindsey Jacobellisová sa stala olympijskou šampiónkou v snoubordkrose. Striebro na ZOH v Pekingu si vybojovala Francúzka Chloe Trespeuchová, bronz získala Kanaďanka Meryeta Odinová.

8.54 Prečítajte si ohlasy osobností na triumf Petry Vlhovej.

7.04 Slovenská lyžiarka Petra Hromcová mala v dejisku ZOH oba kontrolné testy na koronavírus s negatívnym výsledkom.

Hromcová mala po prílete do Pekingu pozitívny test, no ďalšie dva testy mali opačný výsledok. V stredu popoludní miestneho času už absolvovala na olympijskej zjazdovke voľný tréning.

Slovenská lyžiarka Petra Hromcová. Foto: TASR, Michal Svítok
hromcová Slovenská lyžiarka Petra Hromcová.

5.27 Nórsky reprezentant v akrobatickom lyžovaní Birk Ruud získal na ZOH 2022 v Pekingu zlatú medailu v disciplíne Big Air.

Súčtom dvoch najlepších skokov v trojkolovom finále získal 187,75 bodu a na druhú priečku odsunul Colbyho Stevensona z USA (183,00). Bronz si vybojoval Švéd Henrik Harlaut (181,00).

medilová bilancia Mohlo by Vás zaujímať Peking 2022: Kto je najúspešnejší? Pozrite si medailovú bilanciu

5.01 Slovenská lyžiarka Petra Vlhová figurovala po 1. kole stredajšieho slalomu na ZOH v Pekingu na ôsmom mieste.

Po vypadnutí americkej rivalky Mikaely Shiffrinovej zaostávala o 72 stotín sekundy za vedúcou Nemkou Lenou Dürrovou.

"Ťažko sa mi to hodnotí, pretože 72 stotín je dosť, ale, úprimne, na tomto snehu sa trápim.

Potrebujem zmeniť môj štýl, ktorým však jazdím celý život. Keďže jazdím agresívne a silovo, na agresívnom snehu nie som rýchla a brzdím.

Shiffrinová si rovnako ako v obrovskom slalome vyžrebovala sedmičku a opäť to pre ňu bolo nešťastné číslo.

vlhová Dávame do pozornosti Peking 2022: Všetko o Petre Vlhovej na ZOH

Druhýkrát na týchto zimných olympijských hrách nedokončila prvé kolo technickej disciplíny po veľmi podobných chybách hneď v úvodných bránkach.

Druhá priečka patrila Švajčiarke Michelle Gisinovej (+0,03) a priebežne tretia bola Švédka Sara Hectorová (+0,12). Ďalšia slovenská reprezentantka Rebeka Jančová so štartovým číslom 63 nedokončila 1. kolo.

„Momentálne sa cítim otrasne, nebude to však trvať večne,“ citovala Shiffrinovú agentúra AFP.