Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Pekinský kŕč pokračoval. Vlhová v 1. kole zaostala

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová figurovala po 1. kole stredajšieho slalomu na ZOH v Pekingu na ôsmom mieste.

09.02.2022 03:44 , aktualizované: 05:18
Čína Peking ZOH2022 alpské lyžovanie Obrovský... Foto: ,
Petra Vlhová v cieli 2. kola obrovského slalomu na ZOH.
debata (30)

Po úvodnej tridsiatke štartujúcich a vypadnutí americkej rivalky Mikaely Shiffrinovej zaostávala o 72 stotín sekundy za vedúcou Nemkou Lenou Dürrovou.

Mikaela Shiffrinová Čítajte viac Obrovská slalomová bomba! Shiffrinová vypadla hneď v úvode

Druhá priečka patrila Švajčiarke Michelle Gisinovej (+0,03) a priebežne tretia bola Švédka Sara Hectorová (+0,12).

Ďalšia slovenská reprezentantka Rebeka Jančová so štartovým číslom 63 nedokončila 1. kolo.

Dvadsaťšesťročná Vlhová v tejto sezóne Svetového pohára v slalome dominuje, keď zvíťazila v piatich zo siedmich súťaží. Do Číny pricestovala už ako istá držiteľka malého glóbusu za hodnotenie disciplíny. Iba dvakrát ju zdolala Shiffrinová, ktorej tréner Mike Day postavil trať prvého kola.

Slovenke so štartovým číslom 2 chýbala najmä vo vrchnej rovinatejšej pasáži ľahkosť v oblúkoch a na treťom medzičase sa jej odstup vyšplhal na viac než deväť desatín, v strmšom spodku však zrýchlila a z manka čosi skresala.

program zoh Mohlo by Vás zaujímať Peking 2022: Kto, s kým, kedy? Pozrite si program olympiády

Na jazdu Dürrovej, ktorá s jednotkou otvorila celú súťaž, nestačili ani ďalšie lyžiarky, najbližšie sa dostala Gisinová.

Na štvrtú až siedmu priečku sa zaradili Slovinka Andreja Slokarová (+0,47), Švajčiarka Wendy Holdenerová (+0,48), Američanka Paula Moltzanová (+0,62) a úradujúca majsterka sveta v tejto disciplíne Katharina Liensbergerová z Rakúska (+0,66).

Shiffrinová si rovnako ako v obrovskom slalome vyžrebovala sedmičku a opäť to pre ňu bolo nešťastné číslo. Druhýkrát na týchto zimných olympijských hrách nedokončila prvé kolo technickej disciplíny po veľmi podobných chybách hneď v úvodných bránkach.

Po športovej tragédii zostala 26-ročná Američanka dlho neveriacky sedieť na kraji trate, na ktorej bola jednou z dvoch najväčších favoritiek na víťazstvo. Naopak, príjemne prekvapila šampiónka z obrovského slalomu Hectorová, s dvanástkou išla uvoľnene a zároveň dravo.

Petra Vlhová, Peking 2022 Čítajte viac ONLINE: Bravó, Petra. Vlhová je olympijskou šampiónkou!

Od začiatku som išla naplno, chcela som lyžovať najagresívnejšiu líniu. Je najťažšia a takisto najrýchlejšia, no nezašla som za piatu bránku.

V jednom oblúku som sa trocha pošmykla a nemohla som si dovoliť takúto chybu. Momentálne sa cítim otrasne, nebude to však trvať večne," citovala Shiffrinovú agentúra AFP. Naopak, príjemne prekvapila šampiónka z obrovského slalomu Hectorová, s dvanástkou išla uvoľnene a zároveň dravo.

Vlhovej priebežné umiestnenie vyzeralo hrozivejšie než jej strata, s ktorou mohla v 2. kole atakovať aj medailové pozície. Trať postaví švajčiarsky tréner v slovenských službách Mauro Pini.

"Ťažko sa mi to hodnotí, pretože 72 stotín je dosť, ale, úprimne, na tomto snehu sa trápim. Potrebujem zmeniť môj štýl, ktorým však jazdím celý život. Keďže jazdím agresívne a silovo, na agresívnom snehu nie som rýchla a brzdím.

vlhová Dávame do pozornosti Peking 2022: Všetko o Petre Vlhovej na ZOH

Viem, kde je chyba, mám druhé kolo, 72 stotín nie je veľa, ale ani málo. Vynasnažím sa do toho dať všetko a uvidíme. Teraz je to buď-alebo, dúfam, že dám dobrú jazdu," povedala Vlhová v prvej reakcii pre RTVS.

Osemnásťročná olympijská debutantka Jančová nedokončila ani druhú súťaž v Pekingu, keď tentoraz vypadla už v prvom kole. Petra Hromcová mala po prílete do Číny pozitívny test na koronavírus a stredajšie preteky musela vynechať.

Druhé kolo sa začína o 6.45, prinesieme ho v online textovom prenose.

Olympijský slalom v obrazoch Fotogaléria - 12 fotiek Všetky fotky
Kritický moment, po ktorom Mikaela Shiffrinová...
30 debata chyba
Viac na túto tému: #1. kolo #Petra Vlhová #ZOH 2022 #slalom #Peking 2022