Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Rajičová sa pohodlne kvalifikovala do voľnej jazdy, svetový rekord Zagitovovej

Slovenská reprezentantka Nicole Rajičová sa kvalifikovala do piatkovej voľnej jazdy v súťaži krasokorčuliarok na zimných olympijských hrách v kórejskom Pjongčangu.

21.02.2018 05:15, aktualizované: 06:34
Nicole Rajičová Foto: ,
Nicole Rajičová v Pjongčangu.
debata (2)

Dvadsaťdvaročná Newyorčanka v stredajšom krátkom programe dostala za svoje vystúpenie 60,59 bodu, za osobným maximom zaostala iba o 42 stotín bodu.

Spokojná a vysmiata Rajičová povedala, že ju mrzí len nedotiahnutá úvodná skoková kombinácia rittbergera s odpichnutým rittbergerom, keďže druhý zo skokov bol len dvojitý. So svojou jazdou ako celkom vyslovila spokojnosť. Pred voľnými jazdami je Rajičová trinásta.

„Trochu zle som sa odpichla a keď som bola vo vzduchu, stihla som sama sebe už len povedať "Nicole, aká si blbá“. Nerozhodila som sa, nevyviedla z koncentrácie a pokračovala ďalej. Možno ma to aj naštartovalo. Na majstrovstvách Európy v Moskve som tú náročnú kombináciu skočila, ale body boli rovnaké ako dnes," povedala Rajičová ku kombinácii trojitého a dvojitého rittbergera.

Krátky program Nicole Rajičovej na ZOH Fotogaléria - 13 fotiek Všetky fotky
Nicole Rajičová počas krátkeho programu na ZOH...

„Už som sa veľmi tešila na jazdu, že si to idem užiť. Pomohli mi aj skúsenosti z predchádzajúcej olympiády v Soči. Vôbec som pred pretekmi nepociťovala nervozitu. V silnej konkurencii som nečakala, že budem po krátkom programe tak vysoko,“ doplnila Rajičová.

Líderkou súťaže žien je po krátkom programe Ruska Alina Zagitovová pred krajankou Jevgenijovou Medvedevovou. Tretia je priebežne Kanaďanka Kaetlyn Osmondová. Už v tejto fáze prebehol tuhý boj o popredné priečky.

Najprv 18-ročná Medvedevová zlepšila vlastné svetové maximum v krátkom programe z tímovej súťaže v Pjongčangu na 81,61 bodu, no úradujúca majsterka Európy iba 15-ročná Zagitovová posunula latku ešte vyššie a stanovila nový svetový rekord na 82,92 bodu.

Ruska Alina Zagitovová v krátkom programe... Foto: SITA/AP, David J. Phillip
Alina Zagitovová Ruska Alina Zagitovová v krátkom programe stanovila nový svetový rekord na 82,92 bodu.

„Keď som videla bodovú hodnotu, bola som veľmi šťastná, pretože som tak vysoké hodnotenie nečakala. Teraz bude moje meno spojené s rekordom. Podľa hodnotenia to bol môj najlepší výkon v krátkej kariére, no stále je tam priestor na zlepšovanie. Mala by som ešte zvýšiť nájazdovú rýchlosť do skokov, dopady môžu byť ešte uhladenejšie a vložiť do toho môžem viac emócií. Dôležité je, že sama cítim zlepšovanie na každých ďalších pretekoch,“ povedal Alina Zagitovová pre Olympijský informačný servis.

KRASOKORČUĽOVANIE
Ženy – po krátkom programe: 1. Alina Zagitovová (OŠR) 82,92 b., 2. Jevgenija Medvedevová (OŠR) 81,61, 3. Kaetlyn Osmondová (Kan.) 78,87, 4. Satoko Mijaharová (Jap.) 75,94, 5. Kaori Sakamotová (Jap.) 73,18, 6. Caroline Kostnerová (Tal.) 73,15, 7. Gabrielle Dalemanová (Kan.) 68,90, 8. Čchoi Da-bin (Kór. rep.) 67,77, … 13. Nicole Rajičová (SR) 60,59

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Nicole Rajičová #Pjongčang 2018