Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Najúspešnejšia žena v histórii ZOH. Björgenová má už siedme zlato

Nórske reprezentantky v behu na lyžiach Ingvild Flugstad Östbergová, Astrid Uhrenholdt Jacobsenová, Ragnhild Hagová a Marit Björgenová sa stali olympijskými víťazkami v štafete na 4x5 km na ZOH v Pjongčangu. Nórky obhájili zlato zo ZOH 2014 v Soči. Finišmanka Björgenová získala rekordnú siedmu zlatú olympijskú medailu.

17.02.2018 12:09
Pyeongchang Olympics Cross Country Women Foto: ,
Marit Björgenová oslavuje s kolegyňami triumf Nórska v štafete.
debata

Na druhom mieste skončili s dvojsekundovým odstupom Švédky Anna Haagová, Charlotte Kallová, Ebba Anderssenová, Stina Nilssonová) Bronz vybojovali olympijské športovkyne z Ruska Natalia Neprijajevová, Julia Belorukovová, Anastasia Šedovová, Anna Nečajevská so stratou 43,3 s.

Nórky boli po polovici súťaže až na štvrtom mieste s takmer pol minútovou stratou na priebežne vedúci tím OŠR. Na treťom úseku však stiahla Hagová na svoje súperky viac ako 25 sekúnd.

V poslednej časti pretekov zdolala v dramatickom závere Björgenová svoju švédsku súperku a ziskom siedmej zlatej medaily sa stala najúspešnejšou ženou v histórii zimných olympijských hier. Pre 37-ročnú veteránku je to celkovo 13. olympijský kov, čím vyrovnala zápis svojho krajana biatlonistu Oleho Einara Björndalena.

debata chyba
Viac na túto tému: #beh na lyžiach #Marit Björgenová #Pjongčang 2018