Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Potrestaní Rusi neskladajú zbrane. Do Pjongčangu chcú ísť cez arbitráž

Na Športový arbitrážny súd (CAS) vo švajčiarskom Lausanne sa obrátilo 22 z 25 ruských športovcov, ktorých nedávno disciplinárka Medzinárodného olympijského výboru (MOV) postupne vo viacerých "vlnách" spätne diskvalifikovala zo ZOH 2014 v Soči za porušenie antidopingových pravidiel a doživotne ich dištancovala z diania pod piatimi kruhmi na základe vyšetrovania tzv. Oswaldovej komisie.

06.12.2017 13:14
debata (22)
Na arbitráž sa obrátil aj bobista Alexander... Foto: SITA/AP, Michael Sohn
Zubkov Na arbitráž sa obrátil aj bobista Alexander Zubkov (prvý zľava).

CAS na svojom webe skonštatoval, že všetci požiadali o doriešenie pred začiatkom zimných olympijských hier 2018 v Pjongčangu v Kórejskej republike.

Na CAS sa – aspoň zatiaľ – neobrátili biatlonistka Oľga Zajcevová a bežkyne na lyžiach Julia Čekalevová a Anastasia Docenková. V súvislosti so všetkými troma zverejnili verdikt disciplinárky minulý piatok 1. decembra.

Vtedy MOV zároveň konkretizoval, že sa dodatočne zaoberá dovedna 36 dopingovými prípadmi týkajúcimi sa Rusov na ZOH 2014. Pôvodne hovoril o 28 kauzách.

Záležitosť nemá priamy súvis s utorňajším rozhodnutím MOV nepripustiť Rusko na spomenuté budúcoročné vrcholné podujatie v Ázii a umožniť štart iba preukázane „čistým“ športovcom z predmetnej krajiny pod neutralizujúcou olympijskou vlajkou a označením Olympionici z Ruska (OAR) a po splnení stanovených prísnych kritérií.

Zoznam ruských športovcov, ktorí sa obrátili na CAS
Jevgenij Belov (beh na lyžiach), Sergej Čudinov (skeleton), Oľga Fatkulinová (rýchlokorčuľo­vanie), Iľvir Chuzin (boby), Julia Ivanovová (beh na lyžiach), Alexander Kasjanov (boby), Alexander Legkov (beh na lyžiach), Alexej Negodajlo (boby), Jelena Nikitinová (skeleton), Maria Orlovová (skeleton), Alexej Petuchov (beh na lyžiach), Oľga Potylicynová (skeleton), Alexej Puškariov (boby), Jana Romanovová (biatlon), Alexander Rumiancev (rýchlokorčuľo­vanie), Oľga Stuľnevová (boby), Jevgenija Šapovalovová (beh na lyžiach), Alexander Tretiakov (skeleton), Dmitrij Trunenkov (boby), Oľga Viluchinová (biatlon), Maxim Vylegžanin (beh na lyžiach), Alexander Zubkov (boby)

22 debata chyba
Viac na túto tému: #doping #arbitráž #Rusko na ZOH