Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Vůjtek: Proti Česku sme outsider, bude sa nám tak hrať lepšie

Na trénera slovenskej hokejovej reprezentácie Vladimíra Vůjtka čaká v utorok v Soči ďalší špeciálny zápas, keďže jeho zverenci nastúpia proti Česku v súboji o postup do olympijského štvrťfinále. Pre oboch súperov bude vzájomné merania síl veľmi dôležité, pretože prípadné vypadnutie bude znamenať veľký neúspech na celom turnaji.

17.02.2014 13:52
Vladimír Vůjtek Foto:
Vladimír Vůjtek.
debata

„Je to zápas, na ktorý sa diváci v Česku a na Slovensku veľmi tešia. Preberajú ho viac, ako keby sa hralo proti Švajčiarom či Fínom,“ myslí si 66-ročný hokejový odborník z moravských Klimkovíc. A práve v tejto dedinke bude mať aj slovenský tím veľkú podporu.

„Myslím si, že Klimkovice budú v utorok rozpoltené. Niekto bude fandiť Slovensku, niekto Česku. Zápas sa bude pozerať asi v krčme,“ prezradil kouč slovenského mužstva. Vůjtek nechce prirovnávať utorkový duel k semifinále z MS 2012, v ktorom Slováci zvíťazili 3:1.

„Vtedy sa hralo o medaily, to bol iný duel. Teraz je to na olympiáde v boji o vyššie miesta. Možno na seba narazia dve rovnaké taktiky. Kto ju bude dodržiavať dôslednejšie a lepšie využije brejky, ten zvíťazí,“ poznamenal.

Slováci pod vedením Vladimíra Vůjtka v nedeľu predviedli proti Rusku výborný výkon, po ktorom prehrali s favoritom 0:1 po samostatných nájazdoch. Tomu však predchádzali dve potupné prehry – s Američanmi 1:7 a Slovincami 1:3. Po druhom stretnutí si sami hráči urobili stretnutie bez trénerov a rozobrali vzniknutú situáciu.

„Neprekvapilo ma, že hráči si po zápase proti Slovinsku spravili míting, som na to zvyknutý. Stalo sa to aj na MS v Helsinkách. Hráči si povedia viac, keď sú sami bez trénerov. Čakali sme, že kolektívnym duchom nám to pôjde od začiatku, ale nemohli sme sa nájsť a chýbala nám iskra. Beriem to ako šport. Som rád, že v nedeľu sme dokázali trochu napraviť reputáciu, ktorú sme v prvých dvoch dueloch stratili. Verím, že v utorok budeme pokračovať v dobrom výkone. Ukázalo sa to už viackrát, že lepšie sa nám hrá z pozície outsidera,“ prezradil Vůjtek.

debata chyba
Viac na túto tému: #Vladimír Vůjtek #Soči 2014