Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Zlá správa spoza oceánu: Gáborík do Soči nepríde! Nepustil ho klub

Slovenský hviezdny hokejový útočník Marián Gáborík nepocestuje na olympijské hry do Soči. Vedenie jeho súčasného zamestnávateľa, Columbus Blue Jackets, mu štart v Rusku po lekárskej prehliadke nepovolilo.

06.02.2014 22:10
Marián Gáborík Foto:
Marián Gáborík.
debata (19)

Marián Gáborík si v novembrovom zápase NHL zlomil kľúčnu kosť a doposiaľ neodohral ani jeden zápas. Tréner slovenskej reprezentácie Vladimír Vůjtek sa napriek tomu rozhodol vyčkávať s jeho zaradením do zostavy do poslednej chvíle. V online diskusii na Pravda.sk doslova povedal, že na hráča Gáboríkovho kalibru bude čakať tak dlho, ako sa len bude dať.

„Som extrémne sklamaný, že nebudem môcť hrať za Slovensko na zimných olympijských hrách,“ uviedol na klubovom webe Blue Jackets 31-ročný Gáborík.

„Marián veľmi tvrdo pracoval a urobil všetko, aby čo mohol pri rehabilitácii a pokuse o návrat na ľade s nádejou na reprezentáciu Slovenska v Soči. Zdieľame jeho sklamanie, že nemôže ísť na olympijský turnaj. Sme optimisti, že sa už čoskoro úplne uzdraví,“ vyhlásil generálny manažér Blues Jackets Jarmo Kekäläinen.

Rodáka z Trenčína by mal v zostave nahradiť útočník Slovana Bratislava Branko Radivojevič.

Gáborík nechýbal pod piatimi kruhmi v Turíne 2006 ani Vancouveri 2010. Trenčiansky rodák sa zranil 21. decembra, kľúčnu kosť si zlomil hneď v prvom súboji po vyliečení problematického kolena. V doterajšom priebehu ročníka 2013/2014 naskočil v NHL do 18 zápasov a nazbieral 12 bodov (5+7). Gáborík by mal byť spoločne s trenčianskou dvojičkou Mariánom Hossom hlavnou ofenzívnou zbraňou Slovenska v Soči.

19 debata chyba
Viac na túto tému: #Vladimír Vůjtek #Marián Gáborík #Soči 2014