Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Vlhová získala v Innsbrucku premiérovú zlatú medailu

Zjazdárka Petra Vlhová vybojovala pre Slovensko premiérovú zlatú medailu na zimných olympijských hrách mládeže.

20.01.2012 14:57 , aktualizované: 17:06
Petra Vlhová Foto:
Petra Vlhová.
debata (1)

V rakúskom Innsbrucku vyhrala 16-ročná členka Ski Klubu Javorovica piatkový slalom dievčat. Po predchádzajúcich 4. miestach v superkombinácii a obrovskom slalome sa Vlhová dočkala najväčšieho úspechu svojej kariéry. Zverenka trénera Ivana Iľanovského bola v Innsbrucku najväčšou favoritkou slalomu.

„Aj napriek tomu, že súperky, ktoré štartovali v druhom kole tesne predo mnou, povypadávali, ja som bola pokojná. Nebola som zbytočne nervózna a verila som, že môžem dosiahnuť dobrý výsledok. Som šťastná, že sa mi konečne po dvoch štvrtých miestach podarilo získať medailu. To, že bude zlatá, som vôbec pred pretekmi nedúfala. Po štvrtých miestach som bola nahnevaná, teraz som však veľmi šťastná,“ povedala Vlhová a pre agentúru SITA. „Preteky neboli optimálne, snežilo, pred dvoma dňami bola trať lepšia. Jazdy som zvládla aj psychicky dobre. Išla som pokojne, bez problémov som zišla obe kolá. Lepšia bola moja prvá jazda, v druhej jazde som išla viac na istotu.“

   

Svoju úlohu potvrdila už v prvom kole, po ktorom viedla s náskokom 9 desatín sekundy pred Švajčiarkou Luanou Flütschovou. Najlepší čas dosiahla medzi 45 bránkami aj v druhom kole a suverénne sa tešila z prvenstva pred Kanaďankou Roni Remmeovou, ktorá v celkovom súčte zaostala o 1,49 sekundy. Bronz si vybojovala Jekaterina Tkačenková z Ruska.

Výsledky – ZOH mládeže v Innsbrucku:
Slalom: 1. Petra Vlhová (SR) 1:19,76 min, 2. Roni Remmeová (Kan.) +1,49 s, 3. Jekaterina Tkačenková (Rus.) +1,86

Petra Vlhová (v strede) so slovenskou výpravou.
Petra Vlhová.
+7Petra Vlhová po prajazde cieľom.
1 debata chyba