Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Tragická smrť lyžiarskeho reprezentanta a jeho partnerky: Desivé detaily ich posledných chvíľ

Ako sme pred týždňom informovali, reprezentant Talianska v rýchlostnom lyžovaní Jean Daniel Pession a jeho priateľka Elisa Arlianová zomreli pri výstupe na jeden z alpských štítov.

10.06.2024 10:55
Jean Daniel Pession Foto:
Jean Daniel Pession a jeho partnerka Elisa Arlianová.
debata

Bohužiaľ sa ich výstup skončil tragicky a obaja spadli z obrovskej výšky. Nemali vôbec žiadnu šancu prežiť. Svetlo sveta teraz uzreli podrobnosti a veľmi znepokojujúce detaily tragického momentu.

Zomreli pri tom, čo milovali. 28-ročný Pession a jeho o dva roky mladšia láska Elisa boli v prvom rade lyžiari, ale zdieľali aj vášeň pre horolezectvo.

To sa im ale nanešťastie stalo osudné po tom, čo spadli z talianskej hory Monte Zerbion, ktorá sa nachádza v Penninských Alpách.

833050594 Čítajte viac Gratulujú hviezdy na čele s Vonnovou či Benčičovou. Olympijská šampiónka Gisinová povedala áno lyžiarskemu kolegovi

Podľa talianskych médií padali dole vyše 700 metrov. Keď sa nevracali domov, ich rodiny zalarmovali záchranárske zložky. Do akcie sa zapojili tri helikoptéry.

Akcia však dopadla najhoršie, ako mohla. Ako Pession, ktorý v minulosti štartoval vo Svetovom pohári v rýchlostnom lyžovaní, tak ani jeho láska už nejavili známky života.

„Pre svet zimných športov, najmä rýchlostného lyžovania, je to strašná tragédia. V mene celej federácie vyjadrujem rodine Pessionových hlbokú sústrasť v týchto nepredstaviteľne smutných dňoch,“ citoval britský Daily Mail Flavia Rodu, prezidenta Talianskej federácie zimných športov.

10. Shiffrin a Kilde Čítajte viac Shiffrinová v plnej paráde. Tehličky na bruchu a vypracované svaly. Ukázala ich s Kildem na Veľkej cene Monaka

Ich smrť bol tragédia, no desivý bol tiež objav ich bezvládnych tiel. Záchranári ich totiž našli v pozícii, keď sa objímali. Obaja tak zomreli vo svojom náručí. Zamilovaný pár síce odišiel z tohto sveta spolu, no veľmi predčasne.

Ako člen talianskej reprezentácie v rámci Svetového pohára dosiahol Pession najlepší výsledok v roku 2021, keď sa umiestnil na celkovom 15. mieste. Jeho láska Elisa sa tiež pohybovala v lyžiarskych kruhoch. Konkrétne sa živila ako inštruktorka behu na lyžiach a bola učiteľkou na základnej škole.

Lyžiarska suverénka sezóny Gutová-Behramiová Fotogaléria - 23 fotiek Všetky fotky
Bola veľkým talentom, zranenia a popularita ju...
debata chyba
Viac na túto tému: #Alpy #lyžovanie