Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Vlhovej súperka sa odviazala, odrovnala ju párty v Bergame: Tak som kričala, že nemám hlas

Zisk historicky prvej trofeje futbalového klubu Atalanta Bergamo v pohárovej Európe pobláznilo celé mesto, celú provinciu a napokon aj lyžiarsku hviezdu a špecialistku na rýchlostné disciplíny Sofiu Goggiovú.

25.05.2024 09:30
Sofia Goggiová Foto:
Talianska zjazdárka Sofia Goggiová si začiatkom mája užívala dovolenku v Egypte.
debata

Atalanta v stredajšom finále Európskej ligy suverénne zdolala favorizovaný Bayer Levekusen 3:0. Futbalový klub je úzko spätý s mestom Bergamo a regiónom Lombardsko.

A hoci aktuálne žije Goggiová vo Verone, narodila sa v Bergame a vyrastala v kopcovitom vnútrozemí 120-tisícového mesta. A od malička je veľkým fanúšikom Atalanty.

Breezy Johnsonová Čítajte viac Problémy hviezdnej lyžiarky, ktorá zmizla zo svahov. Vyhýbavá Američanka dostala dlhý trest

Finálový večer prežívala naplno pred televíznou obrazovkou a obrovskú eufóriu po víťazstve zachytila v niekoľkých príbehoch na Instagrame.

Olympijská víťazka v zjazde z Pjongčangu 2018 a víťazka 24 podujatí Svetového pohára sa následne rozhodla prežiť nezabudnuteľný moment v histórii klubu s davom fanúšikov v uliciach Bergama.

Na druhý deň zverejnila na Facebooku video, v ktorom spieva fanúšikovské chorály svojho obľúbeného klubu v dokonalom bergamskom dialekte a s veľmi chrapľavým hlasom.

„Tak som kričala, že som stratila hlas,“ napísala v statuse Goggiová. Pre 31-ročnú lyžiarsku hviezdu to bol po dlhých mesiacoch konečne dôvod, aby mohla oslavovať. Od februárovej nehody a následného zranenia na tréningu totiž vynechala záver lyžiarskej sezóny.

Goggiová po nedávnej dovolenke v slnečnom Egypte už naplno zarezáva. Najmä tréningami na suchu sa pripravuje na novú sezónu 2024/25. Vyzerá to tak, že po zlomenine holennej kosti je už naplno pripravená obhajovať svoju pozíciu kráľovnej rýchlostných disciplín.

Odmeny svetových lyžiarok v sezóne 2023/24 Fotogaléria - 21 fotiek Všetky fotky
Pozrite si rebríček dvadsiatich lyžiarok, ktoré...
debata chyba
Viac na túto tému: #Európska liga #Atalanta Bergamo #Sofia Goggiová