Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Problémy hviezdnej lyžiarky, ktorá zmizla zo svahov. Vyhýbavá Američanka dostala dlhý trest

Americká lyžiarka Breezy Johnsonová sa pred časom vytratila zo svahov a tak skoro sa ne nevráti. Antidopingový výbor USA informoval, že zjazdárka bola potrestaná zákazom činnosti.

14.05.2024 13:07
Breezy Johnsonová Foto:
Breezy Johnsonová.
debata (9)

Ten bude platiť štrnásť mesiacov, pričom jej beží spätne už od vlaňajšieho októbra. Dvadsaťosemročná pretekárka si nedobrovoľnú pauzu vyslúžila za porušenie dopingových pravidiel.

Konkrétne tým, že neinformovala antidopingovú agentúru o miestach pobytu a vynechala tak tri dopingové testy. Johnsonová už od decembra nefigurovala v štartovej listine Svetového pohára.

V tom čase pretekárka potvrdila problémy s antidopingovou agentúrou. Pôvodne sa hovorilo o 15-mesačnom až dvojročnom treste.

Breezy Johnsonová Čítajte viac Zmizla zo svahov. Americká top lyžiarka čelí obvineniam z dopingu. Hrozí jej dlhý dištanc

„Nemôžem o tom hovoriť. Priala by som si, aby som mohla, chcem byť nápomocná. Je mi to ľúto,“ komentovala svoju situáciu v marcovom rozhovore pre švajčiarsky web skinews.ch

Špecialistka na rýchlostné disciplíny dosiahla svoje najlepšie výsledky vo Svetovom pohári počas sezóny 2021/2022, kedy získala tri druhé miesta.

Na olympijských hrách v Pchjongčchangu 2018 skončila v zjazde na siedmom mieste, na svetovom šampionáte bola najlepšie deviata.

Odmeny svetových lyžiarok v sezóne 2023/24 Fotogaléria - 21 fotiek Všetky fotky
Pozrite si rebríček dvadsiatich lyžiarok, ktoré...
9 debata chyba
Viac na túto tému: #doping #lyžovanie #Vlhová #USADA #Breezy Johnsonová