Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Keď iba poďakovanie nestačí. Legendárny Tomba pochoval osobu, ktorá z neho spravila šampióna

Legendárny taliansky lyžiar Alberto Tomba, ktorý sa okrem iného môže pochváliť 50 víťazstvami vo Svetovom pohári, tromi zlatými medailami z olympijských hier či dvoma triumfami na majstrovstvách sveta, zažíva veľký žiaľ.

10.05.2024 13:23
Alberto Tomba Foto:
Alberto Tomba s fanúšikmi v roku 1988.
debata (1)

4. mája zomrel vo veku 84 rokov jeho otec Franco Tomba, ktorý má veľký podiel na mnohých úspechoch svojho syna.

„Franco bol ten, kto urobil z Alberta šampióna, ktorého každý pozná. V týchto chvíľach sú naše myšlienky s jeho rodinou,“ povedal Flavio Roda, prezident Talianskej federácie zimných športov, ktorý mal vždy veľmi blízko k slávnej lyžiarskej rodine Tombovcov.

Franco Tomba bol úspešný podnikateľ z Bologne, ktorý zbohatol predajom exkluzívnej pánskej módy. Podľa niektorých zdrojov patril v roku 1996 dokonca medzi desať najbohatších Talianov.

2. Sofia Goggiová Čítajte viac Vlhovej hviezdna súperka po brutálnom páde priznala vážne obavy o svoju budúcnosť

Napriek podnikateľským úspechom sa na rozdiel od svojho dnes 57-ročného syna, ktorý bol povestný svojou výstrednosťou, ktorou vedel zaujať aj tých, ktorí sa inak o lyžovanie nezaujímali, držal skôr v úzadí.

"Chce to niečo viac ako len jednoduché poďakovanie, aby som oplatil všetku tú útechu, ktorú toľko ľudí chcelo v týchto dňoch poskytnúť mojej rodine, odkedy môj otec zomrel.

"Bolo to 4. mája, keď otec odišiel, v deň, keď sa oslavuje zostup Madony do San Luca.

Petra Vlhová, Flachau Čítajte viac Vlhová: Stratila som svaly, som slabá. Nová sezóna? Je to vo hviezdach

Ja, moja matka Maria Grazia a moji súrodenci Alessia a Marco sme boli prekvapení, koľko náklonnosti a blízkosti nám mnohí prejavovali správami a telefonátmi," uviedol olympijský šampión z Calgary a Albertville.

"Môj otec toho stihol veľa a vo svojich zlatých rokoch mi bol vždy blízky, teraz si ho ľudia pamätajú za to, čo robil. Moja rodina a ja sme si ho uctili až do konca a vybrali sme mu súkromný pohreb.

Ale obrovská náklonnosť, ktorú sme dostali, bola pre nás veľkou útechou a rád by som vyjadril obrovské poďakovanie," dodal rodák zo San Lazzara.

Najúspešnejšie lyžiarky histórie Svetového pohára Fotogaléria - 23 fotiek Všetky fotky
Vlhová má pred sebou ešte niekoľko rokov...
1 debata chyba
Viac na túto tému: #pohreb #úmrtie #lyžovanie #Alberto Tomba