Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Nebol to pád, ktorý spôsobil Vlhovej vážne zranenie. Lyžiarka sa nečakane vrátila k nešťastnému momentu

Petra Vlhová a jej návrat. Tak znie názov videoseriálu, v ktorom slovenská lyžiarska hviezda bude postupne mapovať svoje úsilie pri návrate na zjazdovky.

04.03.2024 16:40
014 Jasná Vlhová Foto: ,
Na sánkach v cieľovom priestore takto zamávala Petra Vlhová slovenským fanúšikom v Jasnej.
debata (8)

Prvý diel uzrel svetlo sveta cez víkend. Rodáčka z Liptovského Mikuláša sa v ňom vracia aj k januárovým pretekom v Jasnej, na ktorých spadla a nepríjemne sa zranila. Potrhala si väzy a o niekoľko týždňov absolvovala operáciu vo Švajčiarsku.

Inkriminovaný moment na zjazdovke v Nízkych Tatrách opísala takto…

"V modrej bránke som spravila školácku chybu a spadla som na vnútornej lyži. Problém bol aj ten, že som sa snažila hneď postaviť. Vtedy mi chytilo lyžu, čo spôsobilo dve prasknutia.

Bolo mi veľmi ľúto, že sa mi to stalo v Jasnej. Ako prvé som si povedala: Prečo práve tu?," opisovala nepríjemné momenty jedna z najlepších slovenských športovkýň.

Jej tréner Mauro Pini prirovnal situáciu k veľkej čiernej bariére, na ktorú si bude Petra pamätať do konca života. Otec Igor zhodnotil moment ako riziko športu ako takého.

Prvá časť pokračuje krátkymi ústrižkami z letu súkromným lietadlom do Švajčiarska i následnou prípravou na operáciu.

Slovenská hviezda uzatvára prvú časť v pozitívnom duchu.

„Robím pokroky. Verím, že to bude lepšie a lepšie. Vravím o sebe, že som bojovník a budem bojovať do konca. Verím, že sa vrátim na svahy a opäť budem vyhrávať.“

Vlhová sa nedávno prihovorila fanúšikom aj cez sociálnu sieť.

„Ahoj, priatelia! Cítim sa lepšie, pokračujeme v rehabilitácii a koleno vyzerá každým dňom lepšie a lepšie,“ uviedla pretekárka v príspevku v anglickom jazyku.

Poďakovala sa sponzorom, ktorí jej neukázali chrbát ani po zranení. "Keď už sme pri tom, rada by som sa poďakovala všetkým svojim sponzorom za najlepšiu podporu a za to, že mi stáli po boku počas najlepších, ale aj najhorších dní. Znamená to pre mňa veľmi veľa.

Bez vás by som nebola tým istým človekom a nemohla by som robiť to, čo mám najradšej, a plniť si svoje sny," pokračovala Vlhová.

Po dlhej pauze sa chce vrátiť ešte lepšia ako predtým. "Som naozaj vďačná za všetko, čo ste pre mňa urobili.

Takže vám ešte raz ďakujem a ako som sľúbila, urobím všetko pre to, aby som sa vrátila silnejšia ako kedykoľvek predtým," uviedla slalomárska hviezda, ktorá sa mala vrátiť na svahy počas úvodu budúcej sezóny.

Šou so smutným koncom a pádom Vlhovej Fotogaléria - 90 fotiek Všetky fotky
Svetový pohár v Jasnej so smutnou slovenskou...
8 debata chyba
Viac na túto tému: #Petra Vlhová